Фан зона на Europe House на Скопскиот маратон

Спортски ентузијасти! Дали сте подготвени да ја споделиме возбудата, да ги поддржиме маратонците и да го направиме Скопскиот маратон навистина незаборавно искуство?

Придружете ни се во фан зоната во Europe House оваа недела (1 октомври) од 9:30 до 14:00 часот. Цртаме патики со Dreadpen – донеси патики (секако чист пар и соодветни за цртање) и препушти се на креативниот дизајн на илустраторот Dreadpen. Уживаме во музичката селекција од Emily Nas. Се сликаме со Ретро фото кабина – креирај весело „селфи“ и преземи ја фотографијата и/или видеото.


Скопскиот маратон, нашата најпопуларна спортска манифестација е поддржана од Делегацијата на ЕУ од самиот почеток.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Отворање на изложба “Кобалт Синергија” во МКЦ

23 Фебруари (петок) 20:00 часот, Галерија МКЦ Во изложбениот простор Галерија МКЦ, на 23 Фебруари …