Дуото од Австрија, Јоханес Флајшман на виолина и Филип Шојхер на пијано на Скупи КамерФест 2023

Во рамките на Меѓународниот Фестивал на Класичната Камерна Музика – Скупи КамерФест 2023, вечерва со почеток од 19:30 часот во НГ – Даут Пашин Амам, ќе може да го проследите концертот на прекрасното дуо од Австрија со Јоханес Флајшман на виолина и Филип Шојхер на пијано.

Настанот е организиран во соработка со Австриската Амбасада во Скопје, а влезот е слободен.


Со задоволство ве очекуваме да ја споделите музичката магија со нас.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Падот на Масада“ вечерва во Драмски

Вечерва во Драмскиот Театар во Скопје, со почеток во 20:00 часот ќе биде изведена театарската …