планета

(ВИДЕО) ИСЧЕЗНАЛА ЗЛАТНАТА ВЦ ШКОЛКА: Крадци упаднале во британска палата со два камиоони и однеле експонат вреден 5. милиони долари!

Крадци украле целосно функционална 18-каратна златна тоалетна школка од британскиот дворец Бленам, каде што беше изложена како уметничко дело, соопштила денес полицијата. ВЦ шоколката, вредна повеќе од пет милиони долари, беше дел од изложбата за работата на италијанскиот концептуален уметник Маурициус Кателано, која беше отворена пред два дена во прекрасна …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАКО ЖЕНА КАЗНУВА НЕВЕРЕН СОПРУГ:ГО УНИШТУВА АВТОМОБИЛОТ – На паркингот сите ја гледале чудно а таа на крај се’ убаво објаснила!

Зачудените минувачи во шок ја гледале лутата жена како земала чекан и почнала да чука по автомобилот. На почетокот не им било јасно, на присутните на паркингот, што се случува, а потоа причината наскоро излегла на виделина – неверниот сопруг ја измамил, и тоа токму во тој автомобил. Како чин …

Повеќе »

(ВИДЕО) СРЕДЕ СКОПЈЕ: Распеани Јапонци и Јапонки играат оро на “Македонско девојче”!

Сеуште Скопје е интересен за странските туристи кои се чини дека при доаѓањето во нашата земја добро се „подготвуваат“ и со музички знаења… На социјалните мрежи се појави видео од распеани туристи од Јапонија, кои на плоштадот “Македонија” во Скопје играат оро на „Македонско девојче”. Видеото за кратко време стана …

Повеќе »

(ФОТО) СЕПАК СЕ ДОЗНАЛО – ВИЛИЈАМ ПРЕД 22 ГОДИНИ И СЕ ЈАВИЛ НА ДЕВОЈКАТА ДЕКА БРГУ ДОАЃА А ПОТОА МИСТЕРИОЗНО ИСЧЕЗНАЛ: Полицијата никогаш не го нашла телото а сега со „гугл мапите“ е откриена неговата ужасна судбина!

Посмртните остатоци на човекот кој исчезнал пред 22. години на Флорида биле пронајдени во потопен автомобил, кој е забележан на апликацијата „Гугл мапс“. Вилијам Молд (40) од Лантана, Флорида, исчезнал во 1997. година, кога не се врати дома после ноќното излегување. Вилијам Молд и рекол на девојката дека брзо се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЧУДНО НО ВИСТИНИТО – НАЈСТАРИТЕ БЛИЗНАЧКИ ГО ОТКРИЛЕ РЕЦЕПТОТ ЗА ДОЛГ ЖИВОТ: Нивната тајна не се здравата храна и вежбањето туку ОВА!

Најстарите близначки во Британија имаат по 95. години! Лилијан Кокс и нејзината сестра Дорис Хобеј велат дека за нивниот долг и среќен живот, можат да им се заблагодарат на едноставните работи – сурови колбаси намачкани на леб и пиво! The girls are always on the go and like to stay …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – ВЕТИЛ СПЕКТАКУЛАРЕН СКОК ВО ЕЗЕРОТО: Сите ги вклучиле камерите а тој приредил невидена бламажа

„Можам да се затрчам, да ја прелетам оградата и да скокнам во водата“, тврдел еден Американец од Ејвон во Колорадо. Со таква најава на другарите не им преостанало друго освен да ги земат мобилните телефони и да ги вклучат камерите. Меѓутоа, атрактивниот скок се претворил во тешка бламажа. Момчето лошо …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Од морските длабочини – ФАТИЛ „ВОНЗЕМЈАНИН“:Рибар кај Алјаска нашол чудно суштество со портокалови пипала – не му било сеедно кога се движело по неговата дланка!

Кога рибарот го фатил ова чудно суштество во близина на брегот на Алјаска, тој прво помислил дека не е од оваа планета. Спотот прикажува портокалово суштество што прави ритмички движења додека нежно се обидува да ги исправи своите кадрави долги пипала. Меѓутоа, вистинското изненадување се случило кога рибарот го сврте …

Повеќе »

(ФОТО) ЕУРЕКА – ОВА Е НАШИОТ НОВ ДОМ ВО ВСЕЛЕНАТА:Откриена планета на која, покрај на Земјата, има вода!

Тим научници од Универзитетот во Монтреал пронашле планета со водена атмосфера која орбитира околу ѕвезда во т.н. зона што може да се живее. Првата планета со вода, ако не се брои нашата Земја, била откриена во ѕвездениот систем К2-18, оддалечена 111 светлосни години од нас, и сега е означена со …

Повеќе »

РАБОТНИК ПОЧИНАЛ, ЗА ВРЕМЕ НА СЕКС,НА СЛУЖБЕНО ПАТУВАЊЕ: Сега компанијата се соочува со „бизарна“ пресуда за оштета!

Француската железничка компанија ТСО е прогласена за одговорна за смртта на работник кој починал од срцев удар при сексуален однос, на службено патување. Судот во Париз ја прогласил неговата смрт за „смрт на работното место“, т.е. повреда на работа и врз основа на тоа неговото семејство имало право на обештетување. …

Повеќе »