планета

(ФОТО) Ќерка на милионер се обидела да живее како бездомничка: Немала поим што ќе доживее!

Во емисијата „Rich Kids Go Homeless” се случува токму тоа – богаитте деца навикнати на парите ан своите родители и раскошниот живот стануваат бездиомници чиј единствен дом е улицата. Оваа недела со таа судбина се соочила 21. годишната Изабела Џејмс, студентка на психологија која сакала да покаже дека не е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Чудо во црквата „Света Петка“ во Солун: Дете со инвалидитет почнало нормално да оди!?

Од време на време се слуша за некое чудо кое се случило во некој црковен објект…Последното доаѓа од Солун… Во црквата „Света Петка“ во Солун се случило вистинско чудо откако дете кое се движело со помош на патерици започнало нормално да движи, ова чудо има неворајтни 1 милион и 400 …

Повеќе »

Во Скопје ЗОО, целосно ќе се реновираат живеалиштата за кенгури и лавови

Деновиве во Скопје ЗОО, започнаа подготовките за реновирањето на живеалиштето на морскиот лав, а беше подготвено и новото живеалиште за зебрите Јанош и Јашари кои пристигнаа од Словенија и Чешка. Во наредниот период, благодарение на спонзори и донатори ќе се реновираат сите живеалишта каде има потреба од подобрување на условите. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се допирал гледајќи жена која вежбала па добил забрана на пристап во теретаната:„Апсолутно дно од однесување“

Мажот кој е уловен како се самозадоволува гледајќи жена која прави клекнувања сега добил доживотна забрана за пристап на теретаната во која се случил овој инцидент. Ситуацијата ја разоткрила корисничка на теретаната која забележала дека мажот раката ја држи во гаќичките и ја набљудувал девојката која пред него прави клекнувања. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Морбидно – Поминал 45. години во затвор за убиство кое не го направил: Сега ќе добие 1,5 милиони долари оштета – еве што планира!

Американецот кој минал 45. години во затвор, пред да биде прогласен за невин за делото за кое бил обвинет, ќе добие 1,5 милиони долари обештетување поради судска грешка, соопштиле денес властите на американската држава Мичиген. Ричард Филипс (73) во 1972. година бил осуден на доживотен затвор за убиство за кое, …

Повеќе »

Голема забава за 3.тиот роденден на Скопје Мериот хотел

Со голема прослава, бројни гости и креативен концепт што нудеше многу забава, Скопје Мериот хотел го одбележасвојот трет роденден. Меѓу гостите присутни на забавата можеа да се сретнат еминентни имиња од бизнис заедницата, амбасадори, медиумската фела, како и јавни личности од културниот и социјалниот живот од државата. Роденденската прослава беше …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕКОЈА ЧЕСТ: Американски милијардер исплатил студентски долг на цела генерација во износ од 40. милиони долари!

Околу 400. допломци од колеџот „Морхаус“ во Атланта, во американската сојузна држава Џорџија,за крај на школувањето добиле неочекувано голем подарок, откако милијардерот и филантроп Роберт Смит решил да го исплати студентскиот долг на цела генерација, во износ од 40. милиони долари. Овој технолошки инвеститор, пред да го исплати долгот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ѕирнете во гламурот на „кралската небеска палата“: Ова е најлуксузниот авион на светот!

Пред пет години „Four Seasons” ја дизајнирал луксузната атракција „Private Jet Experience”. „Кралската палата на небо“ е дизајнирана во гламурозен стил, отворила простор за уметниците на „Four Seasons” за да својот талент го втиснат и „на небо“. За време на летовите кои ги поврзуваат најатрактивните дестинации на светот овој луксузен …

Повеќе »

(ВИДЕО) Излегувала од автоперална па го уништила скапоцениот „Мерцедес“:Снимката е тешко да се гледа!

Дека не се сите во состојба да возат автомобили, без оглед на тоа дека имаат возачка дозвола, сме биле сведоци многу пати, но снимката која последните денови кружи по социјалните мрежи е навистина тешко да се гледа. Една жена при излегување од автоперална имала сосема едноставна задача: да сврти кон …

Повеќе »