домашни звезди

(ФОТО) Двојна возбуда на познатиот Македонец!

Што и да работи кумановецот, победник на реалното шоу „Големиот брат“ предизвикува интерес, а неговите профили на социјалните мрежи се следт поради интересни и атрактивни фотогрфии. Автомобилот кој го купи со паричната награда од шоуто, моментално е неговата голема љубов, а уште повеќе возбудливо за Спејко е кога во него …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Свадбата на Сара Мејс и Димитар: Од туркање на врата, па се до жежок танц на подиумот!

Изминатиот викенд во еден скопски ресторан се случи свадбата на поп-пејачката Сара Мејс и водителот Димитар Атанасовски, а социјалните мрежи се преполни од фотографии и видеа со највозбудливите моменти од големиот ден на познатата двојка. Иако заобиколија некои свадбени клишеа, младите сепак одлучија да испочитуваат и дел од традицијата. Имено, …

Повеќе »

Еве како пејачот Петар Нечовски го подметна пожарот

Пејачот Петар Нечовски, осомничен за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност” е уапсен од страна на охридската полиција. Денес излегоа и фотографиите од подметнувањето:

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сара Мејс го претстави новиот сингл „Небо“

Македонската поп пејачка Сара Мејс со својот уникатен стил со новиот сингл не води низ нејзиниот емоционален и интелектуален развој. Сара Мејс на провокативен начин ги крши границите на конвенционалното со спотот за новата песна „Небо“. Видеото претставува екстатична изложба на нешто што е ново и свежо во македонската музика. …

Повеќе »

Уапсен фолк-пејачот Петар Нечовски

Охридската полиција го приведе фолк-пејачот Петар Нечовски, кој е осомничен за предизвикување општа опасност. Полицијата против него поднесе кривична пријава за подметнување пожар. „Истрагата утврди дека на 24 минатиот месец П.Н., по неуспешниот обид да оствари средба со еден музички новинар во продукција во Охрид, пред вратата на продукцијата запалил …

Повеќе »

(ФОТО) Ќе каже ли доста: Мелита секој ден се’ повеќе „бега“ од својот оригинал!

Мелита Ракичевиќ е цело време активна на социјалните мрежи, каде многу сака да го покажува своето тело и да се фотографира во најразлични пози. Lady luxury💋 A post shared by MELITA (@melitameli) on Aug 15, 2017 at 3:34am PDT Откако откри кој е нејзиното ново момче, сега во нејзините фотосесии …

Повеќе »

(ФОТО) Сака ли македонското девојче нешто да ни порача со фотките од Миконос?

На нешто помалку од еден месец од најголемата свеченост во нејзиниот живот – свадбата закажана на 25. сетември, Каролина Гочева никогаш не бил поактивна на социјалните мрежи. И, додека до скоро беше многу таинствена откако стави свршенички прстен на раката и на сите им ја откри љубовта на својот живот, …

Повеќе »

(ФОТО) Еве како денес изгледа и со што се бави некогашната најголема љубов на Тоше Проески

  На десет годишнината од смртта на најпопуларниот млад пејач не само во Македонија туку и на Балканот медиумите од овие простори се потсетуваат на Тоше Проески и неговата најголема љубов, бившата ракометарка Андријана Будимир… Андријана Будимир била долгогодишна девојка на трагично загинатиот македонски пејач, а после неговата смрт се …

Повеќе »