домашни звезди

(ВИДЕО+ФОТО) Јелена Јованова, ќе толкува главна улога во шпански филм

Македонската актерка која од понеделник ќе ја гледаме во тв серијата „На терапија“,Јелена Јованова ќе ја толкува главната женска улога во шпански филм. Јованова започна со снимањето на филмот „El desentierro“, кој е во режија на Начо Руиперез. Таа за потребите на улогата ја скратила косата, а сега е и …

Повеќе »

Викторија Лоба со нов видео спот за песната „Видео“

„Песната “Дојди” ги оправда сите мои очекувања, истото се случи и со ова прејако видео. Мојата насмевка денес им ја должам на овие прекрасни луѓе кои пред се ми се многу драги пријатели, а потоа и соработници…“ напиша Викторија Лоба на нејзиниот Facebook профил, прикачувајќи го новото видео за песната …

Повеќе »

По објавите за раскин на веридбата, еве што објави Влатко Лозаноски на Facebook

По објавите за раскин на веридбата, Влатко Лозаноски на својот профил на Facebook објави фотографија од своето семејство. Тој како мал, веројатно се потсетил на можеби едни од најубавите денови од својот живот. Па има ли нешто поважно од семејството? Погледнете ја неговата објава:

Повеќе »

(ВИДЕО) Подгответе се за незаборавен концерт на најуникатната Сара Мејс

Под покровителство на Град Скопје се подготвува концертот на една од најуникатните и најспецифичните музичарки во Македонија, Сара Мејс. Концертот ќе се одржи на 26.ти септември во 20. часот на плоштадот „Мајка Тереза“, пред платото на МОБ. На 1. септември Сара Мејс ја објави песната „Небо“ најавувајќи го својот најнов …

Повеќе »

„Некст Тајм“ подготвуваат албум со македонски изворни песни!

По три години од објавувањето на преработката на темата “Ја излези Ѓурѓо” братското дуо “Некст тајм” наскоро ќе ја изненади јавноста со нов проект кој е во соработка со Николче Мицевски. По три години од објавувањето на преработката на темата “Ја излези Ѓурѓо” братското дуо “Некст тајм” наскоро ќе ја …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Нови сили на македонската поп сцена: „Екстраваганза“ со деби песна и видео

Според слушнатото, доколку почнат сериозно да се занимаваат со музика, им претстои убава иднина Бендот „Екстраваганза“ има нов сингл и спот со наслов „Само да си тука до мене“. Членови на бендот се Јовче Воденичаровски (вокал и гитара) и Крсте Калевски (гитара).Музиката и аранжманот на деби синглот се на Хари …

Повеќе »

(ФОТО) Елена Стефановска го живее животот со стил: Се пофалила со најнови фотки и една омилена покрај Том Круз!

Елена Стефановска летово е на долго патување, прво во Хрватска а потоа и во САД. Службено или приватно, ќе видиме во нејзиниот ТВ серијал од новата сезона. Важно, згодната водителка не пропушти и во Америка да живее живот… со стил! Сан Франциско, Санта Моника, Лос Ангелес, Холивуд… На плажа, во …

Повеќе »

(ФОТО) Двојна возбуда на познатиот Македонец!

Што и да работи кумановецот, победник на реалното шоу „Големиот брат“ предизвикува интерес, а неговите профили на социјалните мрежи се следт поради интересни и атрактивни фотогрфии. Автомобилот кој го купи со паричната награда од шоуто, моментално е неговата голема љубов, а уште повеќе возбудливо за Спејко е кога во него …

Повеќе »