домашни звезди

DUPER бенд и Авалон Продукција продолжуваат заедно!

Скопскиот бенд DUPER и Авалон Продукција потпишаа двегодишен договор за соработка во кој Авалон ќе биде издавач, организатор на концертите, како и букинг агенција на бендот кој моментално е актуелен со супер хитовите “Не сум твој тип” и “Тело за тв”. Секако, следуваат и нови музички материјали, нов сингл, албум …

Повеќе »

Двочасовен новогодишен концерт на Игор Џамбазов во Веро центар

Со двочасовен новогодишен концерт на неповторливиот шоумен Игор Џамбазов, придружуван од Гуру Харе, што ќе се одржи во сабота (29 декември) во Веро центар во Скопје, „Веро” ќе ја почне прославата на Нова година. Концертот ќе почне во 13 часот и ќе биде отворен за сите посетители на Веро центар. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Елена Ристеска и Влатко Лозановски: Само заеднички настапи или нешто повеќе!

Последниве неколку недели не се зборува толку многу за музиката на Елена Ристеска и Влатко Лозановски туку за наводната врска… Злите јазици се секогаш подготвени на објаснување на нештата „кои не ги знаат“, но се секогаш добро упатени и информирани иако можеби не ги ниту познаваат лицата за кои зборуваат. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Петка како куќа: Антонија Гиговска вечерта на „Пинкови ѕвездички – Сите ѕвезди“ ја затворила на вистински начин!

Антонија избрала вистинска мерка за оваа имитација… Феноменалната ноќ во „Пинкови ѕвездички – Сите ѕвезди“ во која учесниците имале задача да имитираат домашни или странски изведувачи, повторно ја затворила Антонија Гиговска. Таа ја испеала „Whenever, Wherever” и се обидела во потполност да ги долови ликот и делото на Шакира. Антонија …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Така и треба: Тамара и сопругот „мекици“ за синот славеле со музика – Браво за мама – изгледа светски!

Тамара Тодевска и сопругот Александар Димитровски, пред две недели, странаа родители на своето второ дете –синчето Дарен. Додека Тамара беше во болница, тато Мачка само симболично уште истиот ден ги собрал пријателите во кафеана за да ги почести, но како што е и редот, за Дарен подготвувале голема прослава со …

Повеќе »

Roma Rock School на фестивалот за млади таленти UNDERFEST 2019

Roma Rock School е невладина организација со седиште во Скопје која го поддржува музичкото образование на талентираните Роми и деца кои потекнуваат од економски ранливи семејства преку рокенрол, и се на возраст од 13-16 години. Преку нивните активности, тие се фокусираат на зголемување на мултиетничката толеранција и намалување на дискриминацијата …

Повеќе »

Sound Waves ќе свират на UNDERFEST 2019

Sound Waves е бенд од Битола, кој како cover band има настапувано на преку 200 свирки низ 13 градови низ Македонија и учествувано на 3 фестивали. Тие се млади, но многу талентирани музичари кои се на возраст од 22-25 години. Свират Rock/Hard Rock, и нивните настапи се препознатливи по енергијата …

Повеќе »

Студиото за танц од Скопје BEATRIX CREW ќе се претстави на UNDERFEST 2019

Beatrix Crew е студио за танц од Скопје. Нивниот стил е од стрит хип-хоп, сите видови на реге, хаус и брејкденс. Иако имаат огромна конкуренција тие речиси секогаш ги освојуваат највисоките пласмани досега забележани во Македонија. Членовите на Beatrix Crew ќе се претстават на UNDERFEST во сабота на 06 април, …

Повеќе »

High Voltage ќе настапат на UNDERFEST 2019

High Voltage е бенд формиран во 2016-та година од четири млади рокенрол ентузијасти, од различни градови (Охрид,Струга,Битола). Овој неафирмиран млад бенд има големи амбиции кој свири хард рок музика. Досега се имаат претставено во многу кафе клубови во Скопје, Охрид, Битола, Струга, Кичево итн. а исто така и на неколку …

Повеќе »