домашни звезди

(ВИДЕО) Лицемерие на квадрат: Кога е странец е Ок, но кога Драган Вучиќ прави забава е катастрофа!

Ќе дочекаме ли ден да се гордееме со нашите забавувачи, а не да ги понижуваме и восхитуваме на сметка на странци кои не им се ниту до колена… Секое лето по македонските сцени се прошетуваат едни те исти ликови кои се главни ѕвезди на разноразни фестивали и манифестации, и’ како …

Повеќе »

(ФОТО) Боки славел роденден но Лила била главна ѕвезда: Дошла да честита во танга!

Би рекле роденден како роденден, но кога на едно место ќе се најдат многумина од „нај ин“ лицата од Македонија тогаш е нешто посебно. За таква пак посебна пригода треба и да се облечете во тој стил. Познатата водителка, Лила Филиповска, била меѓу гостите на роденденската прослава на сопственикот на …

Повеќе »

На 13. октомври нов постхумен албум на Тоше Проески

Големиот концерт во чест на Тоше, кога ќе бидат промовирани песните од новиот албум… Албумот што е изработен во студиото на англискиот продуцент Енди Рајт ќе биде промовиран на 13 октомври, на денот на концертот посветен на Проески, а на него се наоѓаат седум нови песни и три обработки на …

Повеќе »

(ФОТО) Аделина Тахири со гламурозна „бејби шауер“ забава пред породувањето

Дрес код на забавата бил сите да бидат облечени во бело. Аделина била облечена во долг фустан украсен со циркони и пердуви Пејачката Аделина Тахири и нејзиниот сопруг, адвокатот Серјожа Марков, го очекуваат раѓањето на нивното прво дете. Аделина и Серјожа синоќа, во американски стил, познат како „бејби шауер“ направиле …

Повеќе »

(ФОТО) Развод на Елена Велевска: Марјан Мирчески-„Јас насилник – се’ е лага!“

Развод како развод, би рекле, но кога од страна на позната македонска пејачка доаѓа изјава дека, иако во бракот има три деца, дека повеќе не можела да го трпи семејното насилство, работите добиваат подруга димензија. „Знам дека е покрената бракоразводна парница, немам добиено документи, но бев известен од адвокатот на …

Повеќе »

(ФОТО) Шовинистички коментар за разводот на Елена Велевска:Марјан е мангуп а пејачката за 10. години не се вклопи во Охрид!

Секој си го брани своето…Така и охриѓани од една веб страна и „се нафрлија“ на пејачката бидејќи за 10. години минати во Охрид не се вклопила а нејзиниот сопруг (сега веќе бивш) бил мангуп, љубовџија и главна градска фаца.. Морме да признаеме дека написот во најмала рака не шокира.Не навлегуваме …

Повеќе »

(ФОТО) Ева Заева навистина знае да ужива: Со дечкото, Душко Чифлиганец, престојува на Бали!

Внуката на премиерот Зоран Заев,Ева, со својот дечко Душко Чифлиганец, одлучија да избегаат од стандардите и дел од летото да минат на Бали, во Индонезија. Но, не се упатија само на плажите, туку посетија храмови, оризови полиња… Our super monday in #bali 🌴❤️ A post shared by Eva Zaeva (@evazaeva) …

Повеќе »

(ФОТО) Елена Велевска отворено отворено за разводот: Сметав дека секој брачен проблем може да се реши, но со текот на годините семејното насилство стануваше неподносливо

Како и секоја позната личност така и Елена Велевска постојано ја разведуваа, па на пример во 2015. година мораше да ги негира тие гласини, но се чини оваа година се’ беше поинаку… Фолк пејачката Елена Велевска по десет години брак се разведува од сопругот Марјан, со кого има три малолетни …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Првата македонска раперка,Ена Веко, во Скопје!

Постарите сигурно се сеќаваат на првата македонска раперка – Ена Веко која со помош на Тоше Поп Симонов внесе нови димензии во македонската поп музика… Сигурно се сеќавате на „Царевата ќерка“ или популарната Ена Веко. Елена Домазетовска е девојката која ја носи титулата прва македонска раперка. „До кога вака“, „Келнерот“, …

Повеќе »