(ФОТО) ТВ гледачите го обожуваат: Ќе го препознаете ли без мустаќи?

Предизвикот “10. години претходно“ станува популарен и кај машката популација…

И’ познатите Македонци се приклучија кон предизвикот „10 години“, каде што покажуваат колку се промениле во една деценија. Но, овој актер реши да сподели фотографија од детството, поточно од 1995 година.


View this post on Instagram


1995 Koga bev mal

A post shared by Driton Vejseli (@dr1ton) on


Се работи за 25-годишниот Дритон Вејсели, кој публиката го запозна, но и засака како Талат од серијата „Преспав“.

View this post on Instagram

Po majka Imeri

A post shared by Driton Vejseli (@dr1ton) on

View this post on Instagram

Таљо @pansionprespav

A post shared by Driton Vejseli (@dr1ton) on

Неодамна, во гостувањето на „Еден на Еден“, тој призна дека веќе го препознаваат на улица, но не како што би сакал тој.

Ти си Талат?

Кога мислиш дека некоја те шмека, а всушност…:D P.S. И на Жаре му се случило ова 😀 😀

Gepostet von Eden na Eden am Samstag, 22. Dezember 2018

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„ЧОВЕКУ, КОЛКУ ОДВРАТНО“: Поранешниот цимер го разоткрил Бред Пит – тврди дека имал проблем со хигиената

Бред Пит е холивудската ѕвезда по која копнеат жените ширум светот, а неговиот поранешен цимер …