Tag Archives: преспав

(ВИДЕО) ОТВОРЕНО – Актерот Игор Стојчевски првпат зборува за приватниот живот: „Сите ги интересира дали сум геј!“

Се случува да мислат дека сум геј, иако не сум. Неодамна еден мој пријател разговарал со една девојка, ме спомнале, па таа рекла, ама остај тој е геј, па мојот другар ѝ рекол, ама не, не е, слободно ќе те запознаам… Актерот Игор Стојчевски, кој го игра ликот на Тони …

Повеќе »

Најгледаната новогодишна ТВ програма и годинава ќе биде на МРТВ1 со Преспав

Охо продукција и МРТВ најавуваат 3 – часовна новогодишна програма со многу песни, танцови изведби и хумор насловена како Преспав Мјузик Хол, што ќе се емитува на 31.12.2021 со почеток во 21:00 часот на МРТ1. Покрај “кабаре” изведбите на познатите актери од серијата, настапуваат и неколку познати македонски музички ѕвезди …

Повеќе »

Започна со снимање шестата сезона од веќе култната тв серија „Преспав“

Започна снимањето на новата сезона на ТВ серијата Преспав, која меѓу телевизиските серии доживеа најдолг век, најголем успех исобра „армија од фанови“. Шестата сезона од популарната серија ќе има нови 20 епизоди реализирани во копродукција на ОХО и МРТВ, од каде најавуваат бројни изненадувања и многу хумор. Последната епизода од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Откриваме која е приватно Благородна, гостинката што го „запали“ Коста во „Преспав“ со својот телесен раскош и отворениот брак

Обожавателите на ситкомот „Преспав“ имаа можност во најновата епизода да ја запознаат Благородна – односно, македонската актерка Драгана Левенска… Во најновата 11. епизода од 5-тата сезона на македонскиот ситком „Преспав“, насловена „Отворен брак“, во пансионот се ширеа секс вибрации кои ги предизвика гостинката Благородна или актерката Драгана Левенска. Благородна се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со хуморот на „Преспав“ во новата 2021. година – три часа новогодишна програма со многу песни и смеа!

Најпопуларната тв серија „Преспав“ и оваа година своите обожаватели ќе ги внесе во новата година…Од продукцијата најавуваат многу интересни и хумористични содржини со цел што повесело да ја заборавиме годината која ни го промени животот… Трета година по ред, најпопуларната ТВ серија Преспав подготвува специјално новогодишно издание што се емитува …

Повеќе »

(ВИДЕО) Преспав најавува специјално новогодишно издание: Погледнете едно урнебесно парче

Трета година по ред, најпопуларната ТВ серија Преспав подготвува специјално новогодишно издание што се емитува на МРТ1 и ја забавува публиката во домашна атмосфера пред малите екрани, се до полноќ.  Изминатите новогодишни изданија со особена популарност се прегледуваа во текот на цел празничен јануари, а на YouTubeканалот бројат повеќе од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Искрено со Талат од „Преспав“: „Додека работев во слаткарница научив да се смеам и кога не ми е денот“

Рецепционерот Талат од Тетово во хит серијата „Преспав“ успеа за кратко време да ѝ стане миленик на публиката. Зад неговиот лик се крие актерот Дритон Вејсели, кој ни открива дека за време на снимањето на серијата се чувствува како да е на терапија за смирување во ова лудо време на …

Повеќе »

Јелена Јованова Периќ во модна соработка со гламурозниот бренд Pinko!

По добивањето на најважната животна улога – станувањето мајка, Јелена се враќа на сцената! Талентираната актерка, најпозната по нејзината актуелна улога во серијалот Преспав, е дел од најновата кампања на луксузниот италијански бренд Pinko. Кампањата ја претставува во нејзиното најдобро светло, како храбра, самоуверена и гламурозна дама која е подготвена …

Повеќе »

(ФОТО) Продолжуваат успесите на „Преспав“: Втора година по ред ќе ја освојува и’ Бугарија!

Домашниот феномен „Преспав“ продолжува да ја освојува регионалната публика. Со вкупно 102 емитувани епизоди во рамките на 4 сезони, оваа ТВ серија во продукција на ОХО Продукција руши рекорди на гледаност веќе 5 години по ред кај нас, а втора година по ред и во соседната Република Бугарија. По ланскиот „бум“ кој го …

Повеќе »