Tag Archives: преспав

ОХО Продукција предупредува за лажните профили со ликовите на ТВ серијата „Преспав“!

Популарноста на ТВ серијата „Преспав“ се чини се гледа и во лажните профили кои „одредени лциа“ ги прават со ликовите од серијалот. Поради тоа ОХО Продукција се обрфати со соопштение кон јавноста: „Изминатиов период на социјалните медиуми се појавија лажни профили од ликовите на ТВ серијата Преспав. ОXО Продукција, како единствен …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗА КРАЈ НА КАРАНТИНОТ ВО НЕДЕЛА: „Преспав“ со специјална, вонредна, епизода!

Крајот на овој викенд карантин ќе биде посебно интересен и хумористичен за љубителите на една од најдобрите македонски тв серии „Преспав“… Во недела, во редовниот термин, ќе биде емитувана специјална вонредна епизода „КОВИД еден без дваесет”. „Целиот тим работеше на епизодата волонтерски и доброволно, а средствата собрани од маркетинг пораките …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Од 18.декември стартува новата сезона на најгледаната македонска ТВ серија: „Преспав“ ја најавува четвртата сезона!

Еден од најпопуларните и најгледани тв ситкоми, „Преспав“ наскоро ќе не забавува со четвртата сезона… Јунаците од „Преспав“ оставија голема трага кај македонските тв гледачи кои со нетрпение ги очекуваат новите авантури… По завршувањето на третата сезона на популарната македонска хумористична серија „Преспав“, гледачите со нетрпение го очекуваа новото продолжение …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Секоја споредба е случајна: Уште една македонска јавна личност со качулка на главата!

Последните два дена е актуелно спроведувањето на Катица Јанева до домот на нејзиниот син каде ќе го минува домашниот притвор…И’, иако јавноста сеуште дискутира дали зад качулката, ѓалот и се друго со што беше маскирана (а не и се гледаше ниту дел од ликот) не видовме во видеото се крие …

Повеќе »

(ВИДЕО) Интервју со Јелена Јованова – рецепционерката во „Преспав“: „Мојот сопруг е вљубен во македонското тавче гравче и морам да го имам на мени!“

Рецепционерката Јелена од Драчево е веројатно еден од омилените ликови од хумористичната серија „Преспав“. Четвртата сезона на големо се снима, а актерката Јелена Јованова раскажува дека и на снимањето е исто толку забавно, како и во серијата. „Уживам во лудилото на Јелена. Заради неа постојано добивам покани за кафе и …

Повеќе »

СЕ СНИМА ЧЕТВРТАТА СЕЗОНА ОД „ПРЕСПАВ“– 100 ЕПИЗОДИ ОД НАЈУСПЕШНАТА ТВ СЕРИЈА

Со продуцирање на новите 20 епизоди од четвртата сезона, „Преспав“ ќе одбележи јубилеј – 100 епизоди од најуспешната ТВ серија во македонскиот медиумски простор. Започна снимањето на четвртата сезона на „Преспав“ која меѓу телевизиските серии доживеа најдолг век и најголем успех. Со продуцирање на новите 20 епизоди од четвртата сезона, …

Повеќе »

(ФОТО) Јелена Јованова после две години покажа фотки од свадбата!

Ја гледаме во „Преспав“ каде во секоја епизода ги воодушевува тв гледачите како Јелена рецепционерката и ни ги покажува нејзиниот хумор, но приватниот живот и понатаму е под превезот на тајни, но… View this post on Instagram #2night #2morrow #7PM #TV24 #prespav #jelenarecepcionerkata #jelenajovanova #enjoy #👀📺🎬 A post shared by …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Интервју – Вардан Тозија:„Најтешко е да се создаде добар производ, без разлика дали предизвикува насмевки или солзи!“

Ако некој и’ не го следел опусот на Вардан Тозија тогаш после „Џган“ и работата на сериите „На терапија“ и „Преспав“ сигурно слушнал за младиот режисер кому филмот му е во крвта и кој тежнее да раскаже своја приказна и свое видување на нашето секојдневие… „Мојата желба е да внесам …

Повеќе »

(ФОТО) ТВ гледачите го обожуваат: Ќе го препознаете ли без мустаќи?

Предизвикот “10. години претходно“ станува популарен и кај машката популација… И’ познатите Македонци се приклучија кон предизвикот „10 години“, каде што покажуваат колку се промениле во една деценија. Но, овој актер реши да сподели фотографија од детството, поточно од 1995 година. View this post on Instagram 1995 Koga bev mal …

Повеќе »