(ВИДЕО) Нашата страна на Русија: После топла бања трк на снег – убаво да се „изладите„

Одамна е познато правилото дека ладен туш добро доаѓа после нромалното капење…
Во Русија си имаат златно правило – после капење во топло или пак во сауна задолжително излегување на ладно, во овој случај на снег и фрлање во снегот – да се шокира кожата.


Погледнете како овие момци го поднеле тоа правило – после топла купка (во овој случај во затворен базен), излегување надвор на снег, не само излегување туку и фрлање во снегот…


….

Gepostet von Наша Страна Россия am Donnerstag, 17. Januar 2019


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 26.02.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Почетокот на работната недела има малку посложена слика за тоа што се случува …