Tag Archives: омилен

(ВИДЕО+ФОТО) ВЕРУВАЛ ВО СВОЈОТ ТИМ – Трговец со мебел синоќа остварил најголема добивка во историјата на кладилницата

Американскиот бизнисмен и најголемиот обложувач на светот Џим Мекингвејл (71) освоил 75. милиони долари во кладилница откако неговиот омилен бејзбол клуб, Хјустон Астрос, ја освоил МЛБ лигата. Астрос ја освоил својата втора титула во лигата за шест години во саботата вечерта, откако ја победиле Филаделфија Филис со 4:1 на домашен …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Пее за нејзиниот „Омилен“, но таа стана омилена по настапот на „Макфест“: Марија Спасовска го промовираше спотот за новата песна!

Дефинитивно младата и талентирана пејачка Марија Спасовска беше една од најзабележаните учесници на овогодинешното издание на фестивалот „Макфест“, кој се одржа викендот во Штип. Нема сомнеж дека Марија ги освои срцата на публиката, а доказ за тоа се позитивните коментари кои не престануваат да пристигнуваат на нејзина адреса. Таа имаше …

Повеќе »

(ФОТО) Цела Југославија го ОБОЖУВАЛА, а потоа е ЗАБОРАВЕН – Еве како денес изгледа Вајта!

Вајт некогаш важеше за најинтересниот пејач во поранешна Југославија… Сеид Мемиќ Вајта е многу добро познат на оние кои се родени во педесеттите, шеесеттите и седумдесеттите години на минатиот век. Овој познат југословенски пејач е роден во Травник, а многумина го познаваат како фронтмен на групата „Тешка индустрија“, додека во …

Повеќе »

(ФОТО) ТВ гледачите го обожуваат: Ќе го препознаете ли без мустаќи?

Предизвикот “10. години претходно“ станува популарен и кај машката популација… И’ познатите Македонци се приклучија кон предизвикот „10 години“, каде што покажуваат колку се промениле во една деценија. Но, овој актер реши да сподели фотографија од детството, поточно од 1995 година. View this post on Instagram 1995 Koga bev mal …

Повеќе »