Tag Archives: меланија трамп

(ФОТО) Никој не ја видел 22. дена: Целото семејство Трамп отпатувало на викенд но не и Меланија

На викенд во претседателската резиденција за одмор во Мериленд, со службениот хелихоптер Marine One, Доналд Трамп отпатувал со своите три деца, а она што сите го забележале е дека првата дама и овојпат изостанала. Меланија Трамп во јавност не е видена веќе три недели, откако била на операција на бубрезите. …

Повеќе »

(ФОТО) Објавено што и направила Иванка на Меланија пред инуагурацијата!

Иако Меланија Трамп се плашела дека парадата низ Авенијата Пенсилванија во Вашингтон не е сигурна,на Иванка Трамп не и било многу важно нејзиното мислење. Како што открива новата книга, ќерката на американскиот претседател сакала на момент да биде принцеза. Иванка на организаторите на парадата јсно им нагласила дека таа ќе …

Повеќе »

(ФОТО) Што се случува: Повеќе од две недели никој не ја видел Меланија Трамп!

Иако уште минатата сабота, после оперативниот зафат на бубрезите,Меланија Трамп е пуштена на домашна нега, американската прва дама никој не ја видел во јавност, а нејзиниот сопруг, американскиот претседател Доналд Трамп, тврди дека нема причини за грижа. Меланија Трамп последен пат во јавност е видена на 10. мај,кога Трамп им …

Повеќе »

(ФОТО) Меланија конечно пуштена од болница: Еве како сега се чувствува!

Откако многу нејзини обожаватели се загрижиле поради продолжениот престој во болница, Меланија Трамп е конечно пуштена дома. Меланија била подвргната на емобилизација на бубрегот а иако се најавувало дека ќе биде пуштена уште во средата, првата дама на Америка викендот го дочекала во болница. Од Белата куќа јавуваат дека Меланија …

Повеќе »

(ФОТО) Останала во болница: Дали е ова причината поради која Меланија Трамп е итно оперирана?

Веста дека американската прва дама е оперирана, по интернет се проширила како молња. После првобитните штури информации дека зафатот е извршен на бубрег сега се претпоставува дека Меланија Трамп има бениген тумор, а операцијата била успешно извршена. После деловните обврски Доналд Трамп со хелихоптер се упатил во болницата за да …

Повеќе »

(ФОТО) Меланија Трамп, иако на операција, уште еднаш осетила каков нечувствителен сопруг има!

Трамп во текот на денот имал премногу зафатен распоред, а тоа што бил отсутен од итната операција на својата сопруга предизвикало лавина на негативни коментари на омилената социјална мрежа, Твитер… Првата дама на САД, Меланија Трамп синоќа била одведена во болница и и’ била направена операција на бубрегот, а како …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Меланија соопштила дека започнува кампања:Трамп слушал од првиот ред, а потоа и пришол и…

Првата дама на САД, Меланија Трамп, ја покренала кампањата „Биди најдобар“ која за цел има на децата да им се укаже на важноста на друштвеноста, емотивното и физичкото здравје. Иницијативата е усмерена кон промовирањето на здравиот начин на живот, користењето на социјалните мрежи на позитивен начин и борбата против злоупотребата …

Повеќе »

(ФОТО) Двојни аршини: Родителите на Меланија го смеат тоа што остатокот на светот не го може!

Иако благодарение на тоа што ќерка им е прва американска дама, воедно и државјанка, веќе со години имаат зелена карта и овозможен траен престој, родителите на Меланија Трамп со сите сили се трудат да добијат и постојано државјанство. И’, додека американскиот претседател Доналд Трамп со сите сили се бори со …

Повеќе »

(ФОТО) Првата дама на Франција раскажала како Меланија живее во Белата куќа:„Навистина е тажно!“

Животот во Белата куќа се чини гламурозен, но судејќи по тоа што го видела првата дама на Франција, Бригит Макрон, тоа не е вистина. За време на посетата на зградата на адреса „1600 Pennsylvania Avenue“ видела како изгледа животот на Меланија Трамп, а потоа се’ им раскажала на новинарите на …

Повеќе »