ТВ ЕКРАН

(ВИДЕО+ФОТО) Горан Бреговиќ во „Еден на Еден“: „Сум свирел од Карнеги хол и Операта во Сиднеј до грчки крчми и свадби на руски тајкуни“

Во едно часовното интервју со Жарко Димитриоски, светскиот музичар зборува за неговата музика, патувањата, животот пред и после војната, неговите почетоци во работата во југословенски стриптиз бар. „На 17 имав видено повеќе голи жени отколку сите мои врсници заедн“, се шегува тој. Брега зборува и за семејството, љубовта кон боксот, …

Повеќе »

Ексклузивни фотографии од последната сезона на „Игри на престолите“

HBO вчера ги објави првите фотографии од осмата, последна сезона, на „Игри на престолите“, која со емитување почнува во април оваа година. Ако може да се суди според фотографиите не очекува навистина неверојатна сезона. Фановите на серијата „Игри на престолите“ со нетрпение ја чекаат премиерата на осмата и последна сезона, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Далеку од дома“: Двојка во животот и во серијата!

Турската воена драма „Wounded love“ или „Vatanim Sensin“, кај нас преведена како „Далеку од дома“ е првата серија по „1001 ноќ“ откако брачната двојка Халит Ергенч и Бергузар Корел снимаат заедно. Сега во оваа воена драма тие повторно се двојка и на филмското платно. За приказната како повторно им се …

Повеќе »

(ФОТО) Мицковски добил отказ во Телма: „Кај сум оштетен, уште пробуваат будала да ме направат!“

„Тешко наоѓам зборови во моментов затоа што сум ставен во позиција да се правдам и покрај неправдата што ми се нанесува, и лагата која е толку дрско изречена на моја штета дека сам сум одлучил да си заминам од Телма или дека ми било само посочено повеќе да се ангажирам.За …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“: Ексклузивно интервју со непријател на државните служби

„Чукамо се и ударамо у градима нашама – имаме нова ’Фчерашни новости’“, велат од најгледаните пародични вести, додавајќи дека оваа недела последни ќе дознаеме и: – Ексклузивно интервју со непријател на државните служби! – Алфа и Буби во нова акција! – Нова интервенција на Брзата помош Новата епизода на „Фчерашни …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Еден на Еден“ ќе го угости Жељко Самарџиќ: Искрено за животот, убавините но и проблемите!

Откако го промени имиџот ретко кој го препознава кога првпат ќе го види, а Жељко Самарџиќ вели дека некогаш и самиот не може да ја гледа својата брада во огледало. „Посебно кога имам мамурлук, па е целата бушава“, се смее пејачот на каучот кај Жаре. Во новата епизода на „Еден …

Повеќе »

(ВИДЕО) Крајот на „Игри на престолите“ многумина ќе разочара

Фановите на серијата „Игри на престолите“ со нетрпение ја очекуваат премиерата на осмата и воедно последна сезона на серијата која ќе биде емитувана во април оваа година, а една од главните глумици порачува дека крајот е разочарувачки. И’понатаму се’ се чува во длабока тајност, а глумците се трудат да откријат …

Повеќе »

(ФОТО) Средба после 32. години:Еве како ѕвездите на еден од најпознатите еротски трилери изгледаат денес

Глен Клоуз и Мајкл Даглас се потсетиле на некои дамнешни времиња и заедничкиот филм „Фаталнаа привлечност“ кој им донел светска слава. Холивудските ѕвезди Мајкл Даглас и Глен Клоуз обожавателите засекогаш ќе ги памтат по возбудливите улоги во филмот „Кобна привлечност“, своевеиден психолошко-еротски филм од 1987. година. После повеќе од три …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најновото издание на „Еден на Еден“ со епизода и документарец за Тоше Проески

Паралелно со емисијата, истиот ден на „Јутјуб“ каналот на „Еден на Еден“ ексклузивно ќе биде прикажан документарецот за Тоше кој Жаре го создаде пред неколку години. Со неговата музика и неговите пријатели кои ќе раскажат досега нечуени приказни – доста исполнета со убави спомени и музика ќе биде новата „Еден …

Повеќе »