ТВ ЕКРАН

(ФОТО) Неделна програма на каналот Дискавери од 26. мај до 1. јуни

САБОТА 26 МАЈ 2018 06.30 Ед Стафорд – Пат во непознатото-Замбиа 07.30 Преживување во двојка 09.30 Како се произведува… 10.00 Чуда од вселената 12.00 Брзи и гласни 17.00 Спасување на тешки возила 18.00 Разоткриен град-градот кој тоне-Токио 20.00 Зафатени механичари 21.00 Кралеви на дивината 22.00 Артички води 23.00 Спасување на …

Повеќе »

(ФОТО) Неделна програма на каналот ТЛЦ од 26. мај до 1. јуни

САБОТА 26 МАЈ 2018 05.00 Одбери ја идеалната венчаница 08.00 90 дена до венчавка 11.00 Матурски танц 13.00 Спасување селски куќи 14.00 Премиера-Која е идеалната вежба за тебе? 15.00 Бебето менува се 16.00 Смртно болен 17.00 Мојот прв дом –Модерна историја 18.00 Сакам,посакувам или бегам 19.00 Моето семејство од 1400 …

Повеќе »

Барак и Мишел Обама и Нетфликс со заедничка соработка од следната

Барак и Мишел Обама заедно со Нетфликс, мрежата која има повеќе од 125 милиони претплатници ширум светот, постигнале договор за изработка на филм и ТВ емисија, пренесуваат Би Би Си. Нетфликс соопшти дека со семејството Обама потпишале договор на повеќе години, но сè уште не се познати деталите околу него, …

Повеќе »

(ВИДЕО Водителка суспендирана поради безопасна шега: И се заканува отказ!

Неименувана водителка од Кувајтската национална телевизија, која ја води Министерството за информирање, би можела да добие отказ поради непромислена изјава во директен пренос… Таа за време на директниот пренос од покраинските избори во таа земја на својот колега му кажала дека би требало да престане да ја мести марамата на …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“ со последна епизода за оваа сезона: Три нови хитови и повеќе од 450 скечеви!

Три нови хитови, повеќе од 450 скечеви и фчерашни новости, милиони прегледи. Вака низ бројки би изгледала третата сезона на „Фчерашни новости“, која завршува оваа недела. Последната епизода на најгледаната сатирично-хумористична емисија во Македонија ќе може да ја проследите во недела од 20 часот на Телма и во живо на …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Урбан блок“: Како да го носите синиот кармин по примерот на светските ѕвезди?

Во новиот „Урбан Блок“ ќе гледате: – како да го носите синиот кармин по примерот на светските ѕвезди – трендови за убавина и модни додатоци кои ќе ја одбележат оваа сезона – патување во Малта- што е она што би требало да го знаете ако таа е ваша следна дестинација …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“: Во фокусот се инспиративните идеи!

Во новиот „Квадрат“ ќе гледате: – како да уредите минималистички простор – која е предноста на уредувањето и живеењето во мал простор – инспирација за уредување на простор во бои „Квдрат“ во недела, 11:30 на ТВ Алфа

Повеќе »

Неделна програма на каналот Дискавери од 19. до 25. мај

САБОТА 19 МАЈ 2018 06.30     Ед Стафорд – Пат во непознатото-Бразил 07.30     Преживување во двојка 09.30     Како се произведува… 10.00     Чуда од вселената 12.00    Брзи и гласни 17.00     Спасување на тешки возила 18.00    Разоткриен град-градот кој тоне-Венеција 20.00     Зафатени механичари 21.00    Кралеви на дивината 22.00     Артички води 23.00    Спасување на …

Повеќе »

Неделна програма на каналот ТЛЦ од 19. до 25. мај

САБОТА 19 МАЈ 2018 05.00 Одбери ја идеалната венчаница 08.00 90 дена до венчавка 11.00 Чарлс и Диана- некогаш порано 13.00 Заљубена во принцот Хари 14.00 Подготовки за кралската венчавка 15.00 Бебето менува се 16.00 Мојата дебелина ме убива-Без маснотии 17.00 Мојот прв дом –Лакониа,живот на езеро 18.00 Сакам,посакувам или …

Повеќе »