(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Славјето се претворило во пекол: Играла покрај прозорецот па паднала од втор спрат!

Морничавата сцена ги потресла сите на забавата…
Колумбискиот пејач Енгел Мелоди Ренфиго на својот Фејсбук профил објави видео на кое се гледа како една девојка паѓа од вториот кат на зградата на земја.
Енгел бил гостин на приватна забава во Баранкилја, каде требало да отпее некои од најголемите хитови. Додека пријателите го снимале, во позадина се случувал хорор.
Една од гостинките на веселбата се нишала во ритамот на песната, очигледно несвесна за фактот дека е многу близу до терасата. Во еден момент таа само се превртела и паднала.
Девојката паднала од вториот кат и неверојатно – преживеала.


Ренфиго на својот профил потврдил дека девојката останала жива, но дека има повреди поради кои ќе биде во болницата во следниот период.

Фото: Принтскрин/YouTube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 18.05.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Првиот ден од викендот им доаѓа очекувано за повеќето родени во знакот Овен, …