Tag Archives: колумбија

(ВИДЕО) Најубава река на светот – во пет бои

Поголемиот дел од годината, Кано Кристалес е како и секоја друга река, но на крајот на јули цвета во јаки бои. Кано Кристалес е река во Колумбија која се смета за најубава и најчудна на светот. Нејзиното име значи „кристален канал“, но е попозната како „Река од пет бои“ или …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЈАКА ЖЕНА – Баба на 104. години со аплауз испратена од болница: Два пати победила во борбата со коронавирусот

Баба (104) од Колумбија доби аплауз од медицинскиот персонал откако по втор пат се опорави од коронавирусот. Кармен Хернандез прв пат се здоби со Ковид-19 во јуни 2020. година и се лекувала во дом за стари лица во Сан Хозе, каде живее 25. години. Откако о февруари била вакцинирана, минатиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) На водител паднал огромен „видео ѕид“! Минал без повреди!

Иако изгледало страшно водителот на колумбискиот ESPN, Карлос Ордуз минал без посериозни повреди. На него паднал огромен видео ѕид, а колегите во студиото занемеле. Безгрижно ги редел хартиите, а потоа – ТРАС! Огромен видео ѕид го „покрил“ несреќниот колумбиски водител а колегите останале во шок. Тие само со неверување погледнале …

Повеќе »

(ВИДЕО) МОРБИДЕН КОРОНА ИЗУМ: Картонски болнички кревет кој во момент може да се претвори во мртовечки ковчег!

Болнички кревет од картон, кој исто така може да послужи како ковчег, може да изгледа премногу морбидно, но може да биде и многу практичен, особено во земјите од Латинска Америка кои станаа нов фокус на коронавирусот. Бидејќи бројот на пациенти расте од ден на ден во земјите од Латинска Америка, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЧУДО ПРЕД ВЕЛИГДЕН – Во Колумбија „ликот на Исус се појавил на дрво“: Луѓе го напуштале карантинот за да го видат чудото

„Група луѓе се собра овде за да го видат она за што веруваат дека е ликот на Исус. Се чини дека заборавија на коронавирусот и гледаа само во дрвото“ Голем број верници ја прекршиле одредбата за карантин во Колумбија за да го видат како што тврдат „ликот на Исус“ на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Полицијата запленила мртовечки ковчег – се шокирале од она што го нашле внатре!

Дури 300. килограми марихуана пронашла полицијата во Колумбија после пребарувањето на мртовечки автомобил на подрачјето на Сантандер во северна Колумбија. Наместо мртовци, во двата ковчега се пренесувале пакетчиња кои ги запленила полицијата, а возачот бил уапсен. Пред неколку години Колумбија била еден од најголемите извозници на марихуана, но локалните картели …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ОПАСНОСТИТЕ НА ИНТЕРНЕТОТ – Била омилена на Инстаграм, но сега е откриена нејзината мрачна тајна:Врбувала малолетнички за нејзините клиенти!

Кампор Пуелјо, позната и под името Ла мадам, регрутирала вкупно 400. девојки за да ги задоволи богатите клиенти, меѓу кои имало и славни личности и политичари. Таа лично ги избирала најубавите девојки пред секоја забава која ја организирала за клиентите. Лилијана дел Кармен Кампос Пуелјо (48), една од најпознатите Инстаграм …

Повеќе »

(ВИДЕО) Овој ѕвер сексуално злоставувал 278. деца и снимките ги поставувал на интернет: 60. години затвор за педофилот Голем Зол Волк

Колумбиецот Хуан Карлос Санчез Латоре е осуден на 60. години затвор откако признал дека сексуално злоставувал 276. деца. Наводно, сите тие деца ги злоставувал во периодот од 2007. до 2008. година. Снимките од злоставувањето ги објавувал на интернет и се претставувал како „Big Bad Wolf” (Големиот Зол Волк). Уапсен е …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Остров на блуд: Секс,дрога, алкохол во неограничени количества за „смешна“ цена!

Една патничка агенција (Good Girls Company,Велика Британија) во својата понуда вклучила хедонистичко патување какво не се гледа секој ден. На едно место се проститутки, алкохол и дрога. Агенцијата ветува дека сите оние кои на 24. ноември ќе се упатат на колумбискиот остров, покрај градот Картагена, ќе можат три дена да …

Повеќе »