Tag Archives: колумбија

(ВИДЕО) Хорор на фудбалски натпревар: Хулиганите испратиле повеќе од 50 луѓе во болница

Дванаесет полицајци и 30 навивачи се повредени во судирите меѓу полицијата и ултрашите на „Атлетико Национал“ во колумбискиот град Меделин, соопштија властите во понеделникот. Околу 100 ултраши од „Атлетико Национал“ упаднале на теренот на стадионот „Атанасио Жирардот“ во Меделин во неделата попладне, фрлајќи метални бариери и рекламни знаци кон органите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Блудни девојки, потоци алкохол и кокаин во изобилство: Еден остров нуди сè

Сите се тркаат да им го понудат на патниците најоригиналното, најлуксузното и најкреативното патничко искуство, а за тоа сведочи и „секс турата“ во Колумбија. Една колумбиска агенција им нуди на своите клиенти четиридневно искуство со луксузен секс туризам на приватен остров во Колумбија. „Good Girls Sex Resort“, некогаш јавна куќа …

Повеќе »

(ФОТО) Хотел во Колумбија нуди уникатно искуство но само за најхрабрите

Гостите имаат можност да се релаксираат со поглед на природата или да се вклучат во разни спортски активности Кога патуваат, многу луѓе го избираат своето сместување или хотел врз основа на локацијата и погледот што го нуди.             View this post on Instagram     …

Повеќе »

(ВИДЕО) Огромен облак чад од МАРИХУАНА го прекрил градот, извршена е „опуштена“ евакуација

Запалувањето на запленета дрога тргнало наопаку… Жителите на градот Бела, кој се наоѓа во близина на Меделин во Колумбија, во вторникот мислеле дека се сведоци на нормален пожар кога виделе густ сивкав чад над градот, но кога до нив допрел силниот мирис на марихуана, сфатиле дека се во вонредна ситуација. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Река која туристите ја нарекуваат „течно виножито“ – До ова чудо на природата пристапот бил строго забранет!

Реката Кано Кристал е спектакуларно природно чудо што минува низ Мета, централна Колумбија. Широка е дваесет метри, долга околу 100. километри и се смета за притока на реката Гуајаберо. Неколку недели помеѓу сувата и влажната сезона и под влијание на ендемичен вид алги што живее во коритото на реката, „процветува“ …

Повеќе »

(ФОТО) Хит глинена куќа во Колумбија – како од бајка!

Речиси неверојатната куќа изгледа како да е од бајка или Господарот на прстените, но всушност таа е тука, на овој свет. Овој идеален спој на уметност и архитектура се наоѓа во Колумбија, каде што е изградена од архитектот Октавио Мендоза со помош на глина. И само од глина, без употреба …

Повеќе »

(ВИДЕО) Неколку села во Колумбија се поврзани со неверојатен начин на транспорт

На YouTube се појави видео кое го покажува начинот на кој Колумбијците се движат од место до место. За да избегнат пешачење од неколку часа, луѓето решиле двете места да ги поврзат со кабел долг околу 800. метри, кој се наоѓа на висина од 300. метри. Овој пат го поминуваат …

Повеќе »

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Славјето се претворило во пекол: Играла покрај прозорецот па паднала од втор спрат!

Морничавата сцена ги потресла сите на забавата… Колумбискиот пејач Енгел Мелоди Ренфиго на својот Фејсбук профил објави видео на кое се гледа како една девојка паѓа од вториот кат на зградата на земја. Енгел бил гостин на приватна забава во Баранкилја, каде требало да отпее некои од најголемите хитови. Додека …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОРАДИ НЕДОРАЗБИРАЊЕ СКОКНАЛА ВО СМРТ: Како првиот банџи скок на младата Мексиканка (25) завршил трагично

Мексиканката Хесенија Моралес Гомез сакаше да оди во банџи скокање со своето момче. Кога двајцата стапнаа на мостот, бил даден сигнал за скок – но тој не бил наменет за неа. Сепак, 25-годишната девојка мислела дека и е дозволено да скокне и на крајот паднала во бездна длабока 50. метри …

Повеќе »