Tag Archives: повреди

(ВИДЕО) ШОК ВО ВОДЕНИОТ ПАРК! ВОЗНЕМИРУВАЧКА СЦЕНА ОД БАЗЕН! Тренерот исчезнал под вода кога го грабнал китот УБИЕЦ!

Во познатиот воден парк Sea World во Сан Диего, за време на шоу за посетители, кит убиец нападнал тренер пред запрепастената публика и го однел на непланирано подводно возење. На самиот почеток на ова вознемирувачко видео, во десниот дел од екранот, тренерот скока во водата од грбот на китот и …

Повеќе »

(ФОТО) КРАЛ НА ТЕНИСОТ – Роџер Федерер објави крај на кариерата – Заминување на еден од најголемите на сите времиња

Легендарниот тенисер Роџер Федерер и’ официјално стави крај на својата богата кариера во која стана симбол на белиот спорт. Славниот Швајцарец на социјалните мрежи потврди дека следната недела ќе го игра својот последен турнир. Федерер (41) во последните години имаше многу проблеми со повреди, што резултираше со негово отсуство на …

Повеќе »

(ФОТО) Објавени фотографии од модринките на Анџелина Џоли: „Бред ме фати за раменици и ме тресеше“

Објавени се фотографии од модринките на Анџелина Џоли (47), кои наводно ги добила при физичка пресметка со поранешниот сопруг Бред Пит (58) во нивниот приватен авион во 2016. година. Актерката ги дала фотографиите на ФБИ, а на нив се гледаат модринки на раката и лактот. Анџелина тврди дека за време …

Повеќе »

После тешка повреда во сообраќајна несреќа починал актерот од популарната серија „Магнум“

Актерот Роџер Е. Мозли почина на 83-годишна возраст Актерот Роџер Е. Мозли, најпознат по улогата на пилотот Теодор ТЦ Калвин во серијата „Магнум“, почина во неделата. Имал 83. години, а веста за неговата смрт ја потврдила неговата ќерка. Починал опкружен со семејството откако бил повреден во сообраќајна несреќа минатата недела …

Повеќе »

(ФОТО) Американец се обидел да направи селфи и паднал во кратерот на Везув

Американски турист (23) од Балтимор преживеал пад во кратерот на Везув откако се обидел да се фотографира. Како што изјавиле од полицијата во Неапол за локалните медиуми, турист заедно со неговото семејство стигнал до врвот на Везув по забранета патека за време на викендот, а кога стигнале до врвот на …

Повеќе »

Доктор: Ова се пет вообичаени повреди на децата во лето за кои е потребна итна помош

ПОЧЕТОКОТ на летото е веднаш зад аголот и носи некои чести повреди кај децата. Др. Зафар Шамун, шеф на одделот за итни случаи во болницата Beaumont Dearborn, за Detroit Free Press открил со кои пет повреди најчесто се среќаваат децата во текот на летните месеци и како да ги лекувате. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Повреда на очите, хернија, извадени ребра – Џејсон Момоа: „Докрајчен сум“

Џејсон Момоа (42) рекол дека бил повреден неколку пати за време на снимањето на филмот „Aquaman And The Lost Kingdom 2“, кој треба да излезе во декември 2022. година. „Стареам, што се случува“, се пошегувал холивудскиот актер, во вторникот, како гостин во емисијата кај Елен Деџенерис. „Ги уништив очите. Нешто …

Повеќе »

(ФОТО) Лиам Галагер испаднал од хелихоптер – фотографијата од повредата ја објавил на Твитер

Лиам Галагер, 48-годишен поранешен фронтмен на Oasis, на своите обожаватели им открил дека паднал од хеликоптер по настапот на фестивалот на островот Вајт, споделувајќи фотографија од повреденото лице на Твитер. Галагер се споредил со Кит Мун, покојниот тапанар на групата Who, кој беше познат по своето диво однесување и се …

Повеќе »

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Славјето се претворило во пекол: Играла покрај прозорецот па паднала од втор спрат!

Морничавата сцена ги потресла сите на забавата… Колумбискиот пејач Енгел Мелоди Ренфиго на својот Фејсбук профил објави видео на кое се гледа како една девојка паѓа од вториот кат на зградата на земја. Енгел бил гостин на приватна забава во Баранкилја, каде требало да отпее некои од најголемите хитови. Додека …

Повеќе »