ВИДЕОТО СТАНА ВИРАЛНО – Девојка го одбило запросувањето пред илјадници гледачи, расплаканиот несуден младоженец го тешела маскотата

Јавните запросувања стануваат сè попопуларни, но се повеќе има и девојки кои ги одбиваат своите партнери кои ги запросуваат на ваков начин.
Една таква непријатна сцена се случила на натпреварот меѓу Атлас и Монтереј во Мексико.


На полувремето еден навивач на домашниот тим решил да ја запроси својата девојка пред илјадниците гледачи.
Младиот човек се потрудил да и приреди вистински спектакл, па во самиот чин била вклучена и маскотата „Зоро“.

Кога момчето клекнало на едно колено за да ја побара нејзината рака, девојката рекла „не“ и побегнала, оставајќи ги сите во неверување што се случило.
Непријатниот момент го уловија неколку камери, а момчето се скршил и во солзи го напуштил теренот додека маскотата го тешела.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Мајска сесија – музичка временска машина по повод Europe Day 2024

Дали сте подготвени за мајска сесија? Но, овој пат не испитна, туку музичка и патувачка! …