Tag Archives: запросување

(ВИДЕО) Матија одлучил на дното на океанот да ја запроси девојката: ВАКВА РЕАКЦИЈА од неа не очекувал!

Необичен момент во вода Нуркачот и како што сака да каже „непоправливиот романтичар“ Матија Матарезе од Перт во Австралија за себе, решил да ја запроси девојката на дното на океанот. За таа пригода, Матија го избрал Божиќниот остров и релативното плитко место, па запросувањето „паднало“ на длабочина од десет метри. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Студентка пред сите го запросила својот дечко, а потоа факултетот со својата одлука ГО ЗГРОЗИЛ СВЕТОТ!

Скандал над скандалите Невообичаена сцена која го обиколи светот се случи на Универзитетот во Лахоре. Вљубената студентка клекнала пред голем број колеги во дворот и го запросила своето момче, исто така студент на овој факултет, кој рекол „да“. Девојката по запросувањето рекла дека не сакала повеќе да го чека, туку …

Повеќе »

(ФОТО) ПРВО ЌЕРКА ПА БРАК: Сликата од венчавката на Балашевиќ и Оља кажува се за нивната љубов!

Прашањето е дали некогаш би слушнале многу песни на Ѓорѓе Балашевиќ доколку неговата Оливера не влезеше во неговиот живот уште во 1979. година. По скоро четири децении, нивната љубов беше трагично прекината. Многупати, Џоле зборуваше за нив како „битанга и принцеза“, а најубавата слика за таа љубов е онаа од …

Повеќе »

(ФОТО) ОРИГИНАЛНО ЗАПРОСУВАЊЕ: На џамбо плакат среде Сплит ја побарал раката на девојката!

Покрај до базенот на Пољуд се појавил голем билборд со кој маж од Сплит ја запросил својата девојка, пишува Dalmatinski portal. На огромен плакат имало напишана порака што ги воодушевила сите жители на Сплит кои поминале оттаму. „Бебо, тука се запознавме, тука ме зема за рака, тука ја барам твојата …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАКО ОД БАЈКА: За време на претстава Петар Пан ја запросил Венди – еве како тоа изгледало!

Ако сте од оние кои одамна престанаа да веруваат во среќен крај од бајка, тогаш погледнете го ова видео, тоа ќе ви ја врати вербата дека сè е можно во животот. Секоја девојка се надева на запросување како од бајките, а Џејн Мери Саливан го доживеала токму тоа. Имено, за …

Повеќе »

(ФОТО) Кијану Ривс решил да ја запроси жената која на многумина не им се допаѓа

Познатиот актер Кијану Ривс е среќен во новата љубов со неговата девојка Александра Грант. Откако се осмели да направи неочекувана промена во неговиот имиџ, Кијану реши да ја подигне врската со неговата избраничка на повисоко ниво. На почетокот на летото, актерот се пресели во Берлин, каде го снима долгоочекуваното четврто …

Повеќе »

(ВИДЕО) Извадил прстен да ја запроси девојката а цел свет се смее поради постапката на неговиот син!

Кевин Парзитула одлучил да ја запроси неговата девојка, додека пријателите го снимаат, но му се случила непредвидена ситуација. Во моментот кога клекнал на едно колено и извадил прстен, не си помислил што прави неговиот син зад грб. Ова видео стана хит на интернет, а таткото искоментирал: „Синот одлучил дека е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Избрал ОРИГИНАЛЕН начин да ја ЗАПРОСИ ДЕВОЈКАТА, но не наслутувал дека ќе дојде до КАТАСТРОФА!

Наместо романтично запросување и класично клекнување, ова момче избрало многу пооригинален начин да ја запроси својата девојка … Тој очигледно долго планирал како да ја побара раката на својата избраничка, но и покрај деталното планирање, тој не можел да предвиди ваков катастрофален епилог! Имено, тој го замрзнал дијамантот, вереничкиот прстен, …

Повеќе »

(ФОТО) Оригинално, пред се: Самошто роденото дете му помогнало да ја запроси девојката!

Коби Селорс имал само два дена кога му помогнал на својот татко да направи големо изненадување: Во неговиот инкубатор, нашле прстен и порака: „Мамо, сакаш ли да се омажиш за мојот татко?“. Џон Селорс (29) ја запросил својата девојка Сиана Стафорд (26) со помош на нивниот мал син, кој е …

Повеќе »