Tag Archives: запросување

(ВИДЕО) Девојка и момче се запросиле во исто време, видеото стана хит на Инстаграм

За многумина ДИЗНИЛЕНД е идеалното место за запросување девојка или момче, но еден пар се нашол во прилично уникатна ситуација. Имено, во видео кое деновиве кружи на Инстаграм, една девојка решила да го запроси своето момче, но не знаела дека тој има идентичен план. Девојката клекнала пред момчето и го …

Повеќе »

(ФОТО) ПОРАКА НАПИШАНА СО РАКА -„Скромното“ запросување на американска водителка е предмет на дискусии на интернет, многумина не се воодушевени

Американската новинарка Ерика Марфи го сподели начинот на кој нејзиниот партнер ја запросил, а бидејќи изгледало „скромно“ набрзо станало предмет на дискусија на социјалните мрежи. Марфи возбудена споделила фотографија од нејзиниот блескав дијамантски прстен заедно со рачно напишана порака на која пишувало: „Ќе се омажиш ли за мене?“, на парче …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кога запросувањето ќе тргне наопаку: Влетал на стадионот со прстенот и обезбедувањето го соборило на земја

Запросувањето на бејзбол натпревар тргнало наопаку откако еден дечко влетал на стадионот и се спуштил на едно колено, а обезбедувањето веднаш скокнало и го соборило на земја. Инцидентот се случил за време на бејзбол натпревар каде Лос Анџелес Доџерс играле против Аризона Дајмондс, а видеото стана вирално на социјалните мрежи …

Повеќе »

ВИДЕОТО СТАНА ВИРАЛНО – Девојка го одбило запросувањето пред илјадници гледачи, расплаканиот несуден младоженец го тешела маскотата

Јавните запросувања стануваат сè попопуларни, но се повеќе има и девојки кои ги одбиваат своите партнери кои ги запросуваат на ваков начин. Една таква непријатна сцена се случила на натпреварот меѓу Атлас и Монтереј во Мексико. Pues se vio algo actuado, pero… Este compa pidió matrimonio y la dama en …

Повеќе »

(ВИДЕО) НАМЕСТО ЗАПРОСУВАЊЕ ДОЖИВЕЛА НЕВИДЕНО ПОНИЖУВАЊЕ ПРЕД МИЛИОНИ: „Ако после ова не го оставила, тогаш и го заслужува“

Девојките се научени на романтика, а од друга страна за мажите нема ништо полошо од романса. Но, гестот на ова момче предизвикало гнев и’ кај жените и кај мажите… Многу девојки ќе признаат дека би се чувствувале страшно непријатно доколку партнерот ги запроси пред сите. Повеќето сакаат тој прекрасен чин …

Повеќе »

НЕОЧЕКУВАН ГЕСТ – Љубовта е присутна и во најтешките времиња: Војник запросил девојка среде војната во Украина

Министерството за одбрана на Украина на својот официјален Твитер профил објави фотографија од војник како ја запросува својата девојка, која исто така е припадничка на армијата. Како што информираат од ова министерство, припадниците на 121. Територијална одбранбена бригада на Украина, Јевхен и Лиза, се свршиле среде шума каде извршуваат должности …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЈА ЗАПРОСИЛ ДЕВОЈКАТА НА НОВА ГОДИНА И ДОЖИВЕАЛ ПОНИЖУВАЊЕ НА ЖИВОТОТ: Луѓето со неверување гледале што се случува! Ова мора да БОЛИ!

Веќе поминаа неколку дена откако почна да тече 2023 година, а се чини дека има и такви на кои раните добиени во новогодишната ноќ уште долго нема да зараснат. Идеален пример е овој несреќно момче кој ја прекинало забавата за да ја запроси својата сакана девојка на сред подиум пред …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пар ја снимал свршувачката покрај водопад, моментот го уништила туристка

Свршувачката е посебен момент во животот за секој пар. Еден маж клекнал на колена пред својата избраничка пред водопад во Рејкјавик. @jordanemcgowan Honestly i find it funny 😂 no harm done its a laugh to watch. #iceland #travel #traveltiktok #proposal #fiance #proposalvideo #proposalgoals #proposalgonewrong ♬ Cool Kids (our sped up …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗАБЕЛЕЖАНО НА СНИМКА – Младиот човек ја соблекол маичката и ја запросил девојката на натпревар, таа станала и побегнала од трибините

Млад човек од САД запросил девојка на хокеарски натпревар, но изгледа дека девојката рекла не, а потоа побегнала од трибините. За време на натпреварот во четвртокот вечерта помеѓу Islanders и Panthers, еден навивач го соблекол дресот и ја запросил својата девојка. На неговите гради пишувало: „Те молам кажи да“. Девојката …

Повеќе »