Tag Archives: бегство

(ВИДЕО) ПРВА СНИМКА ОД СИЛНИОТ ЗЕМЈОТРЕС ВО РОМАНИЈА: Се тресела цела куќа, луѓето го грабнале детето и панично истрчале на улица

Откако денеска Романија ја погоди земјотрес со јачина од 5,2 степени, се случи уште еден земјотрес со јачина од 3,3 степени. На социјалните мрежи почнаа да кружат првите снимки од земјотресот со јачина од 5,2 степени. Како што може да се види, во еден момент семејството со детето забележува дека …

Повеќе »

ВИДЕОТО СТАНА ВИРАЛНО – Девојка го одбило запросувањето пред илјадници гледачи, расплаканиот несуден младоженец го тешела маскотата

Јавните запросувања стануваат сè попопуларни, но се повеќе има и девојки кои ги одбиваат своите партнери кои ги запросуваат на ваков начин. Една таква непријатна сцена се случила на натпреварот меѓу Атлас и Монтереј во Мексико. Pues se vio algo actuado, pero… Este compa pidió matrimonio y la dama en …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МОМЕНТ НА ​​ЗЕМЈОТРЕС ЗА ВРЕМЕ НА ЈАВУВАЊЕ ВО ЖИВО – Ова сме го виделе само во филмови за катастрофи: Репортер известувал во живо, луѓе оделе по улица, а потоа се урнала зграда

Нов земјотрес со јачина од 7,7 степени ја погоди областа околу Кахраманмараш Нов земјотрес со јачина од 7,7 степени по Рихтер денеска ја погоди Турција, по оној од 7,8 што го потресе југоисточниот дел на земјата пред понеделник наутро и во кој според последните податоци загинаа повеќе од илјада луѓе. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Земјотресот во Италија во студиото на РАИ: Водителот избегал во паника

Силниот земјотрес кој утрово ја погоди Италија и беше почувствуван во околните земји, е снимен и во директна телевизиска програма. Италијанскиот ТВ водител Масимо Фогети давал преглед на денешните вести кога се случи земјотресот. Прво брзо го напуштил местото пред камерите, а потоа се вратил и чекал да престанат потресите, …

Повеќе »

Ѓаволот не ми даваше мир, морав да го проверам телефонот на сопругот: Нема да верувате што и се случило на оваа жена на крајот!

Сакала да умре од срам, па од среќа, а потоа ја чекало нешто многу неочекувано На интернет се појави исповед на една сопруга, која прво воодушевила многумина, а потоа некои налутила, а некои дури и насмеала поради иронијата на целата приказна. „Инаку, не сум љубоморна, но една вечер ѓаволот не …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Наташа едвај успеала да побегне од Украина, а сега го маѓепса регионот со својата убавина и танц

Нејзиното изведување на стомачен танц е нешто што не се гледа често. View this post on Instagram A post shared by Natasha Korotkina (@natasha_korotkina_) Наташа Короткина неодамна во емисија на хрватската телевизија ги покажала своите магични танцувачки способности, а нејзиниот одличен настап ја воодушевил публиката. „Одлична изведба“, „Уникатен танц“, „Многу …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗАБЕЛЕЖАНО НА СНИМКА – Младиот човек ја соблекол маичката и ја запросил девојката на натпревар, таа станала и побегнала од трибините

Млад човек од САД запросил девојка на хокеарски натпревар, но изгледа дека девојката рекла не, а потоа побегнала од трибините. За време на натпреварот во четвртокот вечерта помеѓу Islanders и Panthers, еден навивач го соблекол дресот и ја запросил својата девојка. На неговите гради пишувало: „Те молам кажи да“. Девојката …

Повеќе »

(ФОТО) Заглавила во свеж бетон со украдено Mini и побегнала со детето и вискито

Во бегството таа ги земала само основните работи, меѓу кои имало и неотворено шише со алкохол. Во извештајот од Лејквуд, државата Вашингтон, на околу 40. километри од Сиетл, се вели дека жена украла Mini Cooper Countryman и набргу по кражбата заглавила во свеж бетон. Автомобилот бил заробен во мек материјал, …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ДОЗНАЛА СТРОГО ЧУВАНАТА ТАЈНА ЗА ПРИНЕЗАТА ДИЈАНА: Поранешниот телохранител открил дека неколку недели пред смртта се подготвувала да избега!

Принцезата Дијана планирала да се пресели во САД без синовите само неколку недели пред нејзината смрт, според еден од нејзините поранешни телохранители. Во своите мемоари, „Штитејќи ја Дијана: Приказната за нејзините телохранители“, Ли Сансум раскажува дека принцезата сакала да им каже на папараците за нејзините планови да се пресели во …

Повеќе »