(ВИДЕО+ФОТО) Пред инаугурацијата на Џо Бајден: Лајди Гага се помолила во Капитол Хол, а Џенифер Лопез уживала со војниците

Светски познатата пејачка Лејди Гага се подготвува за настап на инаугурацијата на новиот претседател на Соединетите држави, Џо Бајден, што ќе се одржи денес во 18. часот по европско време и таа не е единствената пејачка која пристигна во Вашингтон да настапи на оваа церемонија.
Имено, познатата пејачка, по потекло од Италија, објави фотографија од Капитол во Вашингтон, каде позира во сите бели бои, а напиша дека многу се моли за подобро утре во земјата во која живее.
За време на пробата прво им оддаде почит на војниците, а по тој повод носеше „ангелска“ комбинација на облека. Гага носеше бел мантил, бела заштитна маска на лицето, додека косата ја сплела во две плетенки. Им се заблагодари на војниците и потоа отиде во Капитол каде објави фотографија на социјалните мрежи, па напиша:
„Се молам утре да биде ден на мирот за сите Американци. Ден за љубов, а не за омраза. Ден за прифаќање, а не за страв. Ден да сонуваме за нашата идна радост како земја“, започнала таа.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga)


„Сон кој не е насилен, сон кој обезбедува сигурност на нашата душа. Со љубов од Капитол“, заклучи Лејди Гага и собра 1,8 милиони лајкови на објавата, додека на Инстаграм ја следат 45,7 милиони следбеници.


 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Покрај Лејди Гага, во Вашингтон пристигнаа и пејачите Џенифер Лопез, како и Џон Леџенд и неговата сопруга, кои исто така ќе настапат на овој голем настан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Џеј Ло носеше карирано одело и имаше црна маска над лицето додека ја креваше косата во опашка. Се фотографираше и со американски војници и објави кратко видео додека правеше селфи.
Да потсетиме, Џо Бајден ќе положи заклетва денес како 46-ти претседател на САД, на 59-та церемонија на инаугурација, и за разлика од претходните церемонии, традиционалните говори, настапи и поранешни претседатели ќе се појават пред мала, физички оддалечена публика, со заштитни маски, и во градот кој беше заклучен и поради пандемијата и поради безбедносни закани.

Фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Вело Родео денес во Градскиот Парк во Скопје

Денес со почеток во 10:00 часот во Градскиот парк – Школка во Скопје, ќе се …