Tag Archives: инаугурација

(ФОТО) Учителка од Вермонт направила ДОБАР БИЗНИС од ракавиците на Берни: Има 13.000 нарачки!

Учителка од Вермонт, чии рачно изработени ракавици станаа познати откако сенаторот Берни Сандерс ги носеше на инаугурацијата на претседателот Џо Бајден, пронашла производител кој ќе произведе илјадници од нејзините удобни ракавици. „Имам неколку неверојатни новости! Се здружувам со Vermont Teddy Bear за да изработам ракавици како на Берни за СИТЕ …

Повеќе »

Фотографијата од гробот на синот на Бајден, на денот на инаугурацијата, го обиколи светот

Фотографија од непознат маж во униформа, клекнат на гробот на синот на Џо Бајден на денот на инаугурацијата на претседателската функција, брзо го обиколи светот. Снимена е од репортерката на Delaware News Journala, Патриша Талорико и споделено на Твитер. „Трогателен момент: Додека Џо Бајден држеше говор на инаугурацијата, осамен човек …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бајден синоќа танцувал со најмалечкото внуче кое го украло шоуто во Овалната соба

Претседателот Џо Бајден синоќа со својот најмлад внук во рацете танцувал додека го гледал инаугуративниот концерт во Белата куќа. Внукот го доби името на покојниот син на Бајден, Бо Бајден. Фото: Скриншот/MailOnline

Повеќе »

(ВИДЕО) Џеј Ло среде пеење се обрати на шпански и многумина расплакала: Еве што рекла!

Џенифер Лопез вчера на инаугурацијата на Џо Бајден ги изведе medley песни This Land Is Your Land и America the Beautiful, а покрај тоа што го извикна стихот на нејзината песна Let’s get loud, Џеј Ло пред крај на пеењето се обрати на шпански. „Една неразделна нација под Бога, со …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Пред инаугурацијата на Џо Бајден: Лајди Гага се помолила во Капитол Хол, а Џенифер Лопез уживала со војниците

Светски познатата пејачка Лејди Гага се подготвува за настап на инаугурацијата на новиот претседател на Соединетите држави, Џо Бајден, што ќе се одржи денес во 18. часот по европско време и таа не е единствената пејачка која пристигна во Вашингтон да настапи на оваа церемонија. Имено, познатата пејачка, по потекло …

Повеќе »

ЈА СЛАВИМЕ АМЕРИКА ВО ТРАЕЊЕ ОД 90 МИНУТИ: Том Хенкс ќе ја води церемонијата на инаугурацијата на Џо Бајден

Актерот Том Хенкс ќе биде домаќин на празнична програма на 20. јануари, на денот на инаугурацијата на Џо Бајден, објавија организаторите на овој настан. Во специјалното шоу, кое ќе трае 90 минути и ќе се вика „Ја славиме Америка“, ќе учествуваат и некои други познати личности во САД, како што …

Повеќе »

МОРБИДНО- ШТО АКО БАЈДЕН ПОЧИНЕ ПРЕД ИНАГУРАЦИЈАТА? Шок анализата на американскиот портал само што е разјаснета!

Претседателот Доналд Трамп постојано ги користеше очигледните гафови на Џо Бајден во кампањата, за време на кои, посебно, демократскиот кандидат не успеа да го дефинира местото за кое всушност се кандидираше на изборите во ноември. Американските медиуми „Кварц“ објавил твит, очигледно извинување во врска со написот под наслов „Што ќе …

Повеќе »

(ФОТО) Објавено што и направила Иванка на Меланија пред инуагурацијата!

Иако Меланија Трамп се плашела дека парадата низ Авенијата Пенсилванија во Вашингтон не е сигурна,на Иванка Трамп не и било многу важно нејзиното мислење. Како што открива новата книга, ќерката на американскиот претседател сакала на момент да биде принцеза. Иванка на организаторите на парадата јсно им нагласила дека таа ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мишел Обама конечно открила што и подарила Меланија Трамп

Бившата прва дама на САД, Мишел Обама, конечно, после една година, открила што било во сината кутија од „Тифани“ која Меланија Трамп и ја подарила на денот на инаугурацијата на идниот претседател на САД. „Тоа беше убава рамка за фотографии“ рекал Мишел Обама за емисијата која ја води Елен ДеГенерис, …

Повеќе »