Tag Archives: подготовки

(ВИДЕО) Неповторливата Хали Бери без шминка изгледа подобро од било кога

Хали Бери се пофалила со својата асиметрична фризура и блескава кожа во саботата кога објавила селфи видео без шминка на Инстаграм. Оскаровката (56) изгледаше навистина прекрасно бидејќи открила малку од нејзината подготовка за претстојните Оскари: „Погодете кој ќе оди на матура утре“, напишала Бери под објавата, алудирајќи на нејзината улога …

Повеќе »

Семејството на Том Сиземоре: „Нема надеж за нас, донесовме одлука за исклучување од апаратите“

Нема надеж за закрепнување на Том Сиземоре по аневризма на мозокот, рекло неговото семејство, пишува „The Guardian“. Тие потврдиле дека наскоро ќе мора да донесат одлука за исклучување од апаратите. 61-годишниот актер се наоѓа во кома на одделот за интензивна нега во медицинскиот центар Providence Saint Joseph, откако беше хоспитализиран …

Повеќе »

СЕ ШТО Е НОРМАЛНО ВО ЈАПОНИЈА КАЈ НАС Е ЧУДНО: Вака се воспитуваат децата од кои стануваат луѓе за пример и гордост

Јапонија е земја полна со изненадувања за странците. Во неа дури и учебната година не започнува на крајот на летото, туку во април, а завршува во март Оние среќници кои имаа можност да ја посетат Јапонија остануваат под позитивен впечаток до крајот на животот. Во Јапонија сè е поинаку отколку …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се појавила снимка од АМАЛ КЛУНИ како се подготвува за црвениот тепих и сите останале шокирани кога го виделе НЕЈЗИНОТО ЛИЦЕ од блиску: „Премногу шминка, а ова под очите… АМА, НЕ, НИКАКО!“

Познатата адвокатка и една од најубавите жени на светот, Амал Клуни, исто така е ѕвезда на социјалните мрежи, а видеата со неа во главната улога се проследени со широк спектар на коментари – од љубов до омраза. Во последните месеци Амал Клуни го придружуваше својот сопруг Џорџ Клуни на промоциите …

Повеќе »

Погледнете со што верверица наполнила „Субару“

ПОДГОТОВКАТА за зима е во полн ек, а тоа важи и за животинскиот свет. Меѓу нив има особено вредни верверички, кои секоја година изненадуваат неколку возачи во Америка. Оваа година, сопственикот на Subaru Forester бил изненаден кога нашол ни помалку ни повеќе туку 558 ореви под хаубата. Сопственичката на Субару, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Невеста сакала совршен маникир пред свадбата, а го добила ова: Како вие би реагирале?

На невестите им е важен секој детал во пресрет на големиот ден Планирањето на венчавката е период кој многу младенци го доживуваат како стресен бидејќи сакаат се’ да биде совршено. Сепак, не може секогаш се да биде според нашите желби, а многу ставки на списоците нема директно да зависат од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Здравко Чолиќ „уловен“ во необично издание… не сакајќи открил малку повеќе! Како изгледа сопругата Александра во „дневно издание“?

После долгата изолација поради Ковид, Здравко Чолиќ, се чини, полека се враќа на своите редовни обврски… Иако на крајот на мај ќе наполни 71. година се чини дека нема намери да се оддалечи од музиката и концертите… Неодамна го објави синглот „Сто дукати“ со кој како да го најави своето …

Повеќе »

Брус Вилис се подготвува за најлошото: Распродал имот во вредност од 65. милиони долари

АКТЕРОТ Брус Вилис неодамна објави дека се повлекува од актерството поради неговата здравствена состојба, а според последните информации тој веќе извесно време се подготвувал за очекуваното влошување на здравјето, распродавајќи го целиот свој имот. Пријателите на актерот му кажале на Page Six дека тој веќе некое време се подготвувал за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Украинска пратеничка: „Морав да научам да пукам од калашников“

Украинската пратеничка Кира Рудик за Си-Ен-Ен изјавила дека е подготвена да ја брани својата земја, како и дека научила да носи и користи оружје. View this post on Instagram A post shared by Кіра Рудик (@kira.rudik) Украинската пратеничка Кира Рудик до неодамна водеше „обичен живот“ на политичар, организирајќи состаноци и …

Повеќе »