Tag Archives: Лејди Гага

Ова се симптомите на фибромијалгија кои ги чувствувала Лејди Гага

КОГА Лејди Гага објави дека боледува од фибромијалгија во 2017. година, свеста почна да се зголемува за често погрешно разбраната состојба. Пациентите со фибромијалгија често одат од лекар до лекар во потрага по дијагноза. Имено, фибромијалгијата е болест која всушност е многу тешко да се дијагностицира, бидејќи нејзините симптоми се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лудило за двајца: Лејди Гага ги потврдила гласините

Лејди Гага го потврди она што долго време се шпекулира. Имено, таа ќе се приклучи на екипата на филмот „Џокер 2“ и ќе го дели кадарот со Хоакин Феникс. Продолжението на оскаровецот психолошки трилер „Џокер“ ќе се појави во кината ширум светот на 4. октомври 2024. година, соопшти портпаролот на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НИКОЈ НЕ ОСТАНАЛ РАМНОДУШЕН – ОТКРИЕНА ВИСТИНАТА ЗАД ШОКАНТНАТА ПРЕТСТАВА НА ЛИЗА МИНЕЛИ НА ОСКАРИТЕ: После ова на многу луѓе ќе им се скршат срцата! Не ја испочитувале!

Пријател на Лиза Минели се огласил по оскаровскиот момент на легендарната актерка и Лејди Гага, која оваа година особено ги израдува сите. Имено, на сцената на Лиза Минели во инвалидска количка и Лејди Гага, која и е поддршка во моментот кога треба да се прогласат номинираните во категоријата најдобар филм, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Луѓето не престануваат да ја фалат Лејди Гага за она што го направила на Греми наградите

ЛЕДИ ГАГА воодушевила многумина со својот настап на синоќешното доделување на Греми наградите. Додека пејачката Солана Имани Роу, попозната како СЗА, излезе на сцената за да ја прими наградата, Гага дошла да и помогне. Имено, СЗА пристигна во фустан со долг превез од тул кој се заплеткал додека одла кон …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најемотивна сцена на Оскарите: Лејди Гага и Лиза Минели предизвикале аплаузи и солзи кај публиката

Освен разни инциденти, церемонијата на доделувањето на Оскарите ја одбележа и многу емотивна ситуација Легендарните Лиза Минели и Лејди Гага беа презентери на 94-тото доделување на престижните награди. Тие неколку пати ги добиваа своите златни статуи, па годинава се најдоа во улога да доделат Оскар на своите колеги. Со оглед …

Повеќе »

(ФОТО) На премиерата на „Гучи“: Два најдобри холивудски носови а со нив и Џаред Лето

Првата премиера на „Куќата на Гучи“ беше официјално одржана синоќа во Лондон, а на црвениот тепих се појавија водечките ѕвезди на филмот, меѓу кои и поп-пејачката Лејди Гага, која ја игра Патриша Регани, вдовицата на славниот Маурусио Гучи. Two of Hollywood's best noses and Jared Leto at the #HouseOfGucci red …

Повеќе »

(ФОТО) Лејди Гага потполно гола на фотографиите за италијански и британски „Вог“

Поп ѕвездата Лејди Гага ги краси насловните страници на италијанското и британското списание „Вог“ за ноември и декември оваа година. Гага во фото едиторијалот позирала целосно гола и зборуваше за својата нова улога на Патриша Регани во филмот „Гучи“ кој ќе излезе на 24. ноември годинава. Фотографиите ги објави и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Излезе трејлер за еден од најочекуваните филмови на сезоната, луѓето пишуваат: „Освојува Оскар“

Објавен е нов трејлер за еден од најочекуваните филмови во сезоната на House of Gucci , во кој главната улога ја толкува Лејди Гага. View this post on Instagram A post shared by House of Gucci (@houseofguccimovie) Заплетот на филмот е за Патриша Реџани која станува дел од семејството Гучи …

Повеќе »

ТЕШКА ИСПОВЕД – ПЕЈАЧКАТА ОТКРИЛА СТРАШНИ ДЕТАЛИ ОД МИНАТОТО: „Ме силуваше со МЕСЕЦИ и ТРУДНА ме остави на улица – не сакам повеќе НИКОГАШ да го ВИДАМ

Лејди Гага (35) прв пат ги открила деталите за силувањето што го доживеала кога имала 19. години. Таа зборувала во документарната серија на Опра Винфри и принцот Хари наречена The Me You Can’t See – „Мене кој не можеш да го видиш“, која се занимава со ментално здравје.   View …

Повеќе »