(ВИДЕО+ФОТО) Идна мајка го запознала момчето преку Тиндер, по четири состаноци тој ја придружувал на породувањето

ПРИДРУЖУВАЊЕТО при породување станува се’ почеста појава и тешко е да се најде некоја посебна контроверзност по ова прашање, но еден пар успеал да ја подигне скалата на ново ниво. Имено, 20-годишната Алиса Џејн од Квинсленд се забавувала со 25-годишниот Макс откако претходно се запознале преку Тиндер. Двојката била на вкупно четири состаноци во рок од осум недели, по што таа завршила во породолиште со породилни болки.
За работите да бидат уште поинтересни, Макс бил со неа во породилната сала и се грижел за неа. Поради неговото внимание и непоколебливата поддршка за Алиса, дури и медицинските сестри заклучиле дека тој сигурно е таткото на Оли.
This image has an empty alt attribute; its file name is majka-i-decko-1.jpg
Во видеото објавено на TikTok, Алиса објаснила дека требало да го земе Макс на аеродромот по службено патување, кога и пукнал водењакот. „Му испратив порака и реков дека ми е многу жал што ќе мора да си оди сам дома, што сум заглавена во болница, ми пукна водењакот, а тој веднаш рече дека ќе се отпакува кога ќе дојде дома и веднаш потоа ќе дојде во посета“, вели таа во видеото.

@alyssa_jane01 My waters broke and I didn’t know. My boyfriend of 8 weeks was at my birth! #storytime #firsttimemum #mummas #pregnancy #birthstory ♬ original sound – Lys


Алиса рекла дека Макс се грижел за неа и земал одмор за да и помогне. Бил со неа и ја носел на прегледи, секогаш кога ќе почувствувала некакви знаци за породување ја носел во болница, а по една недела малиот Оли се родил со царски рез и завршил на одделението за неонатологија.


@alyssa_jane01 My tinder date was at my birth! #storytime #motherhood #birthstory #fyp #mothersoftiktok #babies #teenmum #babiesoftiktok #motherhood #postpartum ♬ Can’t Help Falling in Love – Haley Reinhart


„Секогаш кога одевме на неонатологија за да го посетиме Оли, медицинските сестри мислеа дека тој е таткото, а тој тоа не го негираше“, рекла таа. „Имав 19 години и имав новороденче и немав поим што правам, а Макс остана со мене и тој научи се со мене – ни тој не знаеше, но научи сè со мене, па кога учев да менувам пелени, тој беше тука“.

This image has an empty alt attribute; its file name is majka-i-decko-2.jpg


Нејзините придружници и дале голема поддршка и го изразиле својот ентузијазам за нејзиното момче
Алиса со споделување на своето искуство стекнала огромен број следбеници и милиони прегледи. Таа и Макс се уште се заедно и многу следбеници се импресионирани од неговата посветеност и поддршка.

@alyssa_jane01 When I leave dad in charge🤣🤦🏼‍♀️ #parentfail #funny #babiesoftiktok #postpartum #motherhood #babyboy #mummasboy #mumma #dadincharge #parents ♬ original sound – Lys


„Медицинските сестри го знаеле тоа, тој дефинитивно е татко“, напишал еден следбеник.
„Можеме ли сите да го споделиме Макс?! Ова е едноставно најслаткото! Се надевам дека еден ден ќе се омажиш за овој човек!“ рекол друг.


Фото: Принтскрин/TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ретроспективна изложба на Драган Верговски-Алпи

Денес, во Чифте Амам, со почеток во 20:00 часот, ќе биде отоворена ретроспективната изложба на …