Tag Archives: породување

(ВИДЕО+ФОТО) КОНЕЧНО НЕКОЈ ДА ЈА ОТКРИ ВИСТИНСКАТА ВИСТИНА – БРАВО МАМО! Пејачката покажала како навистина изгледа нејзиното тело 11 ДЕНА по породувањето!

Познатата пејачка Џеси Џеј добива пофалби што ја покажала вистинската слика на своето тело по породувањето. Инстаграм си го направи своето. Изгледа дека новопечените мајки овие денови обожаваат да ја истакнуваат својата витка линија, а има и такви кои се прашуваат како успеваат да го направат тоа. Се’ повеќе жени …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕ МУ Е ПРВ ПАТ – Полицаец од Флорида и помогнал на жена да се породи во автомобил

Од Флорида доаѓа приказна со среќен крај каде полицаец и помогнал на жена да се породи во автомобил. Станува збор за полицаецот Даниел Џонс од Канцеларијата на шерифот на округот Хилсборо, кој и дошол на помош на трудница на автопат во Флорида. „Таткото на детето го запре автомобилот, го премина …

Повеќе »

(ВИДЕО) Додека неговата сопруга имала КОНТРАКЦИИ, тој го правел ОВА во болничката соба: Милиони луѓе го погледнале ова видео и се целосно шокирани од РЕАКЦИЈАТА НА МАЖОТ!

Што се случува кога жената има контракции додека чека да се породи, а нејзиниот сопруг е веднаш до неа? Во ова видео можете да погледнете едно од можните сценарија. Новата мајка Амбер Луиз Тили објави видео на Тикток кое има милиони прегледи, на кое може да се види нејзиниот сопруг …

Повеќе »

(ФОТО) ГИ ПОКАЖАЛА НЕСОВРШЕНОСТИТЕ – Познатата манекенка се фотографирала целосно гола со ќерката во када и предизвикала воодушевувањето на своите следбеници

Криси Тајген на Инстаграм објави фотографија со ќерката Ести Максин, која ја роди во средината на јануари. Манекенката и водителка позирала гола со своето бебе во када и разнежнила многу следбеници. „Дојка што некако ми виси на страна и длабоки виолетови лузни доживотно, но ти си премногу совршена за да …

Повеќе »

(ФОТО) Само два месеци по породувањето, Блејк Лајвли покажала завидна фигура

Блејк Лајвли важи за една од најубавите актерки во светот на Холивуд, а во серија фотографии во бикини неодамна ја покажа својата завидна фигура по четвртото пораѓање. Како што пренесува „Дејли мејл“, таа ги објавила фотографиите на Инстаграм, а од нејзиниот профил можеме да видиме дека 35-годишната актерка изгледа како …

Повеќе »

(ВИДЕО) Не стигнале до породилиштето: Мајка објавила неверојатно видео од породување во автомобил

Мајката на три деца, Дешаи Фад, на TikTok го опишала своето неверојатно искуство со породувањето во автомобил додека таа и нејзиниот сопруг се возеле во болница. Како што објаснила на објавеното видео, на автопатот имало страшна гужва и многу брзо сфатиле дека нема навреме да стигнат до болница. Иако породувањето …

Повеќе »

(ФОТО) На татко му се слошило додека неговата сопруга се пораѓала, фотографијата стана вирална

Породувањето не е лесно за мајките, но ниту за некои татковци. Во тоа се уверила холандската фотографка Моник Вербек, која присуствувала на стотици породувања за да им фотографира на родителите кои ја ангажирале за да го одбележат најголемиот ден во нивните животи. Но, таа не очекувала дека еден татко ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) По ПОРОДУВАЊЕТО добила ПАКЕТ: Се ШОКИРАЛА кога видела за што СТАНУВА ЗБОР!

Млада мајка открила што доживеала по породувањето во Њујорк. Имено, Софија на својот TikTok профил објавила видео и на сите им покажала дека по породувањето добила подарок од породилното одделение, и тоа пакет за шминка од познат светски бренд. – Кога ќе се породиш во Корнел во Њујорк, ти даваат …

Повеќе »

(ФОТО) Фахрије Евџен изгледа прекрасно пред породувањето, покажала дека бременоста прекрасно и прилега

Актерот Бурак Озчивит и неговата прекрасна сопруга, исто така актерка, Фахрије Евџен, се еден од омилените парови во светот на турскиот шоубизнис кои импресионираат со својот среќен брак. Популарниот пар во последните месеци е возбуден поради приновата во семејството, односно нивното второ дете кое е на пат и наскоро треба …

Повеќе »