Tag Archives: тиндер

(ФОТО) Животната приказна на жената која го тужеше Тиндер и на 31 година стана милијардерка – но ги унапреди и животите на жените

Основачката на апликацијата за запознавање Bumble, Витни Волф Херд е навикната да ги прекршува правилата.Кога во 2014 година лансираше апликација фокусирана на жените, каде што оние кои бараат партнер треба да го направат првиот чекор, многумина беа скептични дека тоа ќе успее. Но, визијата на Волф Херд – дека апликацијата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Идна мајка го запознала момчето преку Тиндер, по четири состаноци тој ја придружувал на породувањето

ПРИДРУЖУВАЊЕТО при породување станува се’ почеста појава и тешко е да се најде некоја посебна контроверзност по ова прашање, но еден пар успеал да ја подигне скалата на ново ниво. Имено, 20-годишната Алиса Џејн од Квинсленд се забавувала со 25-годишниот Макс откако претходно се запознале преку Тиндер. Двојката била на …

Повеќе »

(ВИДЕО) После состанокот на момчето му испратила порака на момчето и доживеала невидено бламирање!

Во време на апликациите и социјалните мрежи, состаноците може да бидат прилично неизвесни, но често се појавуваат некои феноменални приказни. Една жена од TickTok открила како изгледала нејзиниот прв состанок. По излегувањето, таа ја споделила својата смешна приказна со своите придружници, и тоа откако се чувствувала прилично засрамено. Имено, по …

Повеќе »