(ВИДЕО+ФОТО) Луѓето не престануваат да ја фалат Лејди Гага за она што го направила на Греми наградите

ЛЕДИ ГАГА воодушевила многумина со својот настап на синоќешното доделување на Греми наградите. Додека пејачката Солана Имани Роу, попозната како СЗА, излезе на сцената за да ја прими наградата, Гага дошла да и помогне.
Имено, СЗА пристигна во фустан со долг превез од тул кој се заплеткал додека одла кон сцената. Исто така, на доделувањето на наградите, пејачката одеше со патерици. Откако Гага сфатила што се случило, притрчала на помош и го држела велот на фустанот.


Нежно го држела додека СЗА не се приближила до сцената, а потоа Гага го ослободила велот и’ и помогнала на својата колешка да седне на нејзиното место. Гледачите на социјалните мрежи не престануваат да го фалат гестот на Гага и пишуваат дека таа е навистина многу внимателна и грижлива. Во очите на многумина, таа стана вистинска хероина.
„Можеш да кажеш што сакаш, но ова е премногу слатко. Гага е единствената која и помогна на СЗА“, „Сакам да гледам како жените се грижат една за друга“, „Како да не ја почитуваме нејзината добрина?“, „Жените навистина се поддржуваат едни со други.“, „Легендите ги поддржуваат легендите“, „Лејди Гага има најслатка и најчиста душа“, „Лејди Гага е чудо“, се само дел од коментарите на Твитер.

Инаку, Лејди Гага ги воодушеви фановите и на минатонеделното доделување на Оскарите. Имено, Гага и Лајза Минели заедно имале задача да ги читаат номинациите за Оскар за најдобар филм, а кога пејачката видела дека Минели има проблеми со изговорот, се спуштила да и шепне на уво во знак на поддршка.

„Јас сум со тебе“, рекла Гага, а Минели одговорила дека го знае тоа.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Вело Родео денес во Градскиот Парк во Скопје

Денес со почеток во 10:00 часот во Градскиот парк – Школка во Скопје, ќе се …