Tag Archives: колешка

(ФОТО) Новата љубов на Енгин Акјурек

Последниве денови, социјалните мрежи се разбранувани поради ново тврдење за потенцијална љубовна авантура на славниот турски актер Енгин Акјурек. Гласините дека Енгин запловил во нова љубовна авантура не стивнуваат. Сепак, нема никаква изјава, ниту слика од страна на Енгин и неговата нова потенцијална избраничка. Шармантниот актер Енгин Акјурек во јавноста …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Хју Грант признал која колешка посебно ја сака

Иако ги изгубил сите контакти со повеќето колешки со кои играл во филмови, постои една актерка со која Хју Грант сè уште редовно се слуша. Станува збор за Рене Зелвегер, со која глумеше во филмовите за Бриџит Џонс и со која се зближил за време на снимањето. Како што откри …

Повеќе »

ВАЛКАНИ ИГРИ – Бред Пит и задал тежок удар на Ангелина: На судењето повикал нејзина бивша колешка

Желбата на актерката Ангелина Џоли да биде изземен судијата во нејзината битка за старателство е одбиена, а сега нејзиниот поранешен сопруг и задал тежок удар кога ја повикал поранешната колешка Џилијан Арменанте, која очигледно знае многу повеќе за Ангелина Џоли отколку што многумина мислеле. Ангелина Џоли со неа глумела во …

Повеќе »

(ФОТО) Таа е во жижата на светската јавност: Направила чудо во историјата на тенисот а свршена е за колешка!

Малку кој до пред некој ден слушнал за британската тенисерка Тара Муг, 479. на ВТА листата. Тара во жижата на јавноста пристигнала после најголемиот пресврт во историјата на тенисот! Таа губела 0:6, 0:5 од Џесика Понш од Франција која тогаш имала и меч топка (30:40), но Тара успеала да победи. …

Повеќе »

(ФОТО) Ерхан Петекаја, Џихан, од „Парампарче“ : Погрешив за Ѓулсерен, бев глупав и се каам! 

„Кога би можел да го вратам времето, никогаш не би и приредил такво нешто. Од мојата уста излегоа некои потполно бесмислени работи, а настанот поприми невидени размери поради социјалните мрежи…“ Големиот скандал кој се случи за време на снимањето на хит серијата “Парампарче” беше најжешка тема во турските медиуми. Судирот …

Повеќе »