(ВИДЕО+ФОТО) Босанка го снимила своето пораѓање а видеото предизвикало многу реакции

Покрај тоа што е сопруга, мајка и менаџер на моден бренд, Илда Хумиќ во слободното време е инфлуенсерка која на Инстаграм ја следат и обожаваат 189. илјади луѓе. Таа ја споделува својата семејна атмосфера и на многу интересен и хумористичен начин ги евоцира секојдневните проблеми, но неодамнешното видео од нејзиното пораѓање предизвикало лавина од различни коментатори.
Таа често покажува реални животни ситуации кои многу инфлуенсери никогаш не би ги откриле, а овој пат го изненадил целиот регион кога го сподели овој многу интимен момент не само со нејзините придружници, туку и со целиот свет.

View this post on Instagram

A post shared by Ilda Humic (@ilda_humic)


Имено, таа во текот на целата бременост ги информирала своите верни фанови во која фаза е, што се случува и го споделила своето искуство. А на снимките се појавиле и сите членови на нејзиното семејство – сопругот и двете деца.
Снимала и пренатални прегледи, како и пакување за болницата, а сопругот Един и помогнал да ги сними овие многу интимни моменти од нејзиното пораѓање.


Видеото за само неколку дена собра речиси 260.000 прегледи, дури е на 42. место во тренд, а видеото било преплавено со коментари и реакции.
Имаше многу позитивни коментари од типот: „Но во моментот кога ќе јавиш дека ќе се породиш, се тресев. Некако за малку ќе заплачев иако знам дека сè помина добро, дека сте живи и здрави… многу сочувствував со вас. Прекрасно видео и цело семејство, се најдобро„ и “Драга Илда, не само што ги пренесе настаните туку и емоциите, ќе си дадам за право да кажам дека сите плачевме од радост и емоции, и се смеевме со тебе, и ние кои веќе сме поминале низ овие ‘процеси’ назад во тие моменти“.
А некои се присетиле и на нивното искуство: „Но, кога ќе кажеш ‘Еве ја мама’, солзи ми дојдоа на очите. Ме вративте на денот кога се вратив дома од породилиштето во домот на моето момче со сестра ми“.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈГОЛЕМИ МАНИПУЛАТОРИ НА ХОРОСКОПОТ: 3 знаци кои можат да ве измамат без да сфатите

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …