(ВИДЕО) Здодевен агол во собата – за само едно попладне- претворете во КАТЧЕ ЗА УЖИВАЊЕ!

Колкумина од нас во својот дом имаат здодевен, неискористен агол?
Жenените можат да бидат господари во сопствениот дом, бидејќи токму женските идеи ги претвораат здодевните бели агли во совршени места за уживање, што ќе биде инспирација за бројни нови идеи и деловни предлози.
Сè што ви треба е едно слободно попладне и најскромните додатоци за сликање, кои вклучуваат заштитна лента, мала четка за работ, среден валјак и малку боја. По кречењето следи најубавиот и најкреативниот дел – уредување според вашите сопствени стандарди.
Дали спомнавме да не го кречите целиот ѕид? Значи, за креативно катче, доволно е да се насликаат само два квадрати во средината на ѕидот. Погледнете го видеото и направете го вашиот дом инспиративно место за живеење и посебно за работа.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Hippie Tribe 🌸 (@hippie.tribe)


Foto: Принтскрин/Instagram/hippie.tribe


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Нутритивни причини зошто да пиете чоколадно млеко

За децата чоколадното млеко секогаш претставува најголема радост преточена во чаша, нема дете што не …