Tag Archives: дом

(ФОТО) Овие билки имаат здравствени придобивки и можат да се одгледуваат во затворени простории

ПОСТОЈАТ околу 450 илјади растителни видови, додека 35. до 70. илјади од нив се споменати во медицинската литература. Можеби не сте сигурни што е погодно за одгледување во затворен простор, или во стан или куќа. Еве неколку популарни од кои можете да изберете. Гинко Гинко билоба е едно од најстарите …

Повеќе »

МЕТОД ШТО СЕ КОРИСТИ ВО МУЗЕИТЕ: Ако вака ја исчистите куќата 10. дена никаде нема да видите прашина!

Само додадете неколку капки од ОВА во кофа со вода Веројатно сте слушнале за глицерин и неговата употреба во медицината, козметологијата, прехранбената индустрија и земјоделството. Но, дали знаевте дека глицеринот е ефикасен и во секојдневниот живот? На пример, со помош на глицерин, чистењето на куќата ќе стане песна! 5 начини …

Повеќе »

(ФОТО) ПАМПАС, најголем тренд за декорирање на домот: Неколку начини да го вметнете во ентериерот!

Пампас е еден од најновите трендови кога станува збор за украсување на домот. Пампас е од семејството трева, и потекнува од Јужна Америка, поточно, Аргентина, Уругвај и јужниот дел на Бразил. Наречен е по пампасите на кои расте, тревните степи на југоистокот на Јужна Америка Секоја соба може да ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) Здодевен агол во собата – за само едно попладне- претворете во КАТЧЕ ЗА УЖИВАЊЕ!

Колкумина од нас во својот дом имаат здодевен, неискористен агол? Жenените можат да бидат господари во сопствениот дом, бидејќи токму женските идеи ги претвораат здодевните бели агли во совршени места за уживање, што ќе биде инспирација за бројни нови идеи и деловни предлози. Сè што ви треба е едно слободно …

Повеќе »

(ФОТО) СМЕТАЈ НА НАС – Молк пред домот на Балашевиќ, Оливера расплакана: Луѓе доаѓаат, палат свеќи, оставаат емотивни пораки…

Луѓето сè уште доаѓаат пред неговата куќа каде палат свеќи, оставаат ливчиња со емотивни пораки, играчки … Ѓорѓе Балашевиќ, кантавтор, почина на 19. февруари на 67-годишна возраст, откако помина три дена во болница. Луѓето сè уште доаѓаат пред неговата куќа каде палат свеќи, оставаат ливчиња со емотивни пораки, играчки … …

Повеќе »

(ФОТО) Млад пар купил автобус и од него направиле феноменален дом: Погледнете како изгледа!

Чарли Мацвицар и Лук Вокер решиле заедно да живеат, но тие биле загрижени за финансиската состојба и големите трошоци што ги носи таквиот потфат. Барајќи алтернативи за традиционален дом, им се допаднала идејата за безграничност и постојано патување, па купиле стар двокатен автобус. „Ние ги сакаме патувањата и флексибилноста“, рекла …

Повеќе »

(ФОТО) Купил бродски контејнер и сега го издава за 150. долари за ноќ – Направил чудо!

Бродските контејнери се неизбежен дел од меѓународната трговија и транспорт на стоки од далечни дестинации како што е Кина. Сепак, овие метални кутии може да се користат и за домување. Токму тоа се обидел и Рајан од Довер во американската држава Охајо. Тој бродски контејнер трансформирал во симпатична мини куќа …

Повеќе »

Чудотворното БОНСАИ дрво треба да го има секој дом бидејќи може да ви го ПРОМЕНИ животот

Бонсаи дрвјата се здобија со популарност низ целиот свет од неколку причини, почнувајќи од потребното внимание до благосостојбата на сите домашни. Бонсаи билката стана неопходна во вашиот дом. Иако има повеќе здравствени и психолошки придобивки, еве сè што треба да знаете за растенијата бонсаи. Со текот на годините, луѓето почнаа …

Повеќе »

ПОНИЖУВАЧКИ И ОДВРАТНО: Вака кралското семејство ги тестира кандидатите за работа во палатата!

Покрај подготвеноста за патување и врвната дискреција, на кандидатите им е претставен и „суптилен предизвик“ Секогаш постои можност да се работи за кралското семејство, без разлика дали кралицата бара персонал во замокот Виндзор, или принцот Чарлс се надева на совршен вработен кој ќе му помогне во организацијата на работното време. …

Повеќе »