Tag Archives: дом

(ФОТО) ИМОТ ВО МАЈАМИ – Шакира ќе започне ново поглавје во вила вредна 16 милиони долари, погледнете ја внатрешноста

Шакира ќе започне ново животно поглавје во спектакуларна вила во Мајами, а имотот кој се проценува дека вреди 16 милиони долари се наоѓа во еден од најексклузивните делови на градот. Колумбиската ѕвезда Шакира пред неколку дена ја напушти Барселона и замина во Мајами, каде ќе живее со синовите по раскинувањето …

Повеќе »

(ВИДЕО) МОМЧЕ АПСОЛУТНО САМ ИЗГРАДИЛ КУЌА ЗА 1.400 ЕВРА: „Штедев две години, а сега уживам во домот од соништата“

Корисник на социјалната мрежа TikTok си изградил куќа за која вели дека чинела неверојатни 1.400 евра. Како би било кога би можеле да изградите куќа за чија изградба ќе ви требаат 1.400 евра? Мислите дека не е изводливо? Тогаш сигурно ќе се изненадите од приказната дека еден дечко успеал да …

Повеќе »

(ФОТО) СПЕЦИЈАЛНО ТРЕНИРАН – Емилијано Мартинез се пофалил со куче вредно 23.000 евра, покажал што ги чека оние кои ќе го нападнат неговиот дом

Победникот на Мундијалот со репрезентацијата на Аргентина, Емилијано Мартинез (30) покажал куче вредно 23.000 евра, кое го набавил за дополнително да го заштити својот дом. Мартинез е загрижен дека неговиот златен медал, но пред се неговото семејство, треба да бидат дополнително заштитени, па затоа купил страшно куче за неговата куќа …

Повеќе »

Сауна во домот! Потребен е мал простор, а придобивките врз здравјето се огромни!

Сауна во домот! Иако повеќето луѓе ја доживуваат како луксуз и место за уживање, сауната со своите бројни позитивни ефекти врз здравјето е пред се потреба. Посебно во денешните динамични услови на живеење, на изложенст на стрес и притисоци. Не е случајно што научниците од Харвард директно го поврзуваат честото …

Повеќе »

(ВИДЕО) Неговата приказна расплакала милиони луѓе: За само две минути со цртеж ги објаснил чувствата

Децата ги изразуваат своите емоции на посебен начин Вистинската приказна за момче од Ирак кое останало без мајка расплакала милиони луѓе ширум светот. Ова мало момче успеало во видео за две минути да пренесе колку тешко ја поднесува загубата на својата мајка. Иако се уште е мал, емоциите ги пренесувал …

Повеќе »

Починал Леон Витали

Британскиот актер Леон Витали, познат како еден од најблиските соработници на Стенли Кјубрик, починал на 75-годишна возраст. Витали починал во саботата, на 20. август во Лос Анџелес, но неговото семејство денес ја потврди тажната вест за Асошиетед прес. Според нив, тој починал дома опкружен со своите најблиски, меѓу кои и …

Повеќе »

Овие три хороскопски знаци ЦЕЛОСНО ЌЕ ГИ ТРАНСФОРМИРААТ СВОИТЕ ЖИВОТИ до крајот на годината

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Овие три хороскопски знаци до крајот на 2022. година ќе мора да донесат големи и тешки одлуки, а доколку решат да ја следат линијата на најмал отпор, горко ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Три трикови за совршен мирис на секоја соба во куќата: Состојките ги имате во кујната!

Секогаш можете да пробате природни решенија… Доколку барате брзи и ефикасни решенија кои ќе го направат вашиот дом посвеж и помиризлив, една мајка си го нашла патот и споделила се’ на социјалните мрежи. Шантел Мила, позната како Мама Мила, споделила лесни трикови кои ќе направат вашиот дом да мириса неверојатно …

Повеќе »

НАРОДНИ ОБИЧАИ – ВО ПРЕСРЕТ НА ПРАЗНИКОТ СВЕТА ТРОЈЦА: Утре задолжително  одете во црква и направете го ова – донесува СРЕЌА, ЉУБОВ И ЗАШТИТА во куќата!

Најважно е чистото срце и вера! На 12 јуни 2022 година, православните верници го слават празникот посветен на Света Троица, познат и како Ден на Светиот дух. Се смета за роденден на Христовата црква. Тој е еден од најважните христијански празници, а се слави три дена, како и Божиќ и …

Повеќе »