Tag Archives: уживање

Намирници кои НАЈДОБРО влијаат на ЛИБИДОТО – ќе ви ја зголемат желбата и уживањето!

Да, одредена храна навистина може да го зголеми вашето либидо! За да го зголемите сексуалниот нагон, обидете се да јадете некои афродизијаци, како што се јагоди и аспарагус, кои се богати со основни хранливи материи кои пумпаат крв. Тука се и смоквите, кои одамна се познати по позитивниот ефект врз …

Повеќе »

Позата 69 е минато, сега 77 е нов предизвик

Сексуалната позиција 77, велат експертите за секс, е нова 69 поза. Именувана е по тоа како телата на партнерите се обединуваат за време на сексуалниот однос, но не грижете се … Не ви се потребни акробатски вештини за да можете да уживате во оваа жешка позиција. Старата, добро позната позиција …

Повеќе »

Можеме ли навистина секој ден да јадеме чоколадо и да останеме здрави? Го имаме одговорот!

Диететичарите Сузи Бурел и Лиан Ворд тврдат дека можеме да уживаме во чоколадо секој ден а да останеме здрави и губиме килограми. Експертите за исхрана велат дека клучот е во умереноста, односно да се прилагодите и запомните дека две или три коцки чоколадо имаат ист, ако не и подобар вкус, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Здодевен агол во собата – за само едно попладне- претворете во КАТЧЕ ЗА УЖИВАЊЕ!

Колкумина од нас во својот дом имаат здодевен, неискористен агол? Жenените можат да бидат господари во сопствениот дом, бидејќи токму женските идеи ги претвораат здодевните бели агли во совршени места за уживање, што ќе биде инспирација за бројни нови идеи и деловни предлози. Сè што ви треба е едно слободно …

Повеќе »

(ВИДЕО) На бебе првпат му ја измиле косата: Оваа снимка го освоила светот!

Тато Тејвион Глен со своите пријатели на Фејсбук споделил видео, од неговата ќерка која имала само неколку дена, како медицинска сестра и ја мие косата. Малата Амира Ивон Глен од Дејтон, Охајо апсолутно ужива во овој третман. Ништо не и пречело – ниту шампонирањето ниту масирањето или четкањето, а најмалку …

Повеќе »

Еве како би требало да се храниме кога времето е ладно

Правилната исхрана е предизвик во текот на целата година, особено кога ќе дојде студеното време. Сите знаеме дека е време за топла супа и калорична храна, бидејќи празничните прослави, како и забавите до Нова година и после неа, се полни со вкусна храна, но треба да се воспостави рамнотежа. Околината …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – Од стар контејнер направиле оаза за уживање: Со добра организација се потребно за живот „собрале“ на 12. квадрати!

Во светот се’ попопуларни се малечките куќи а изгледот на оваа сигурно ќе ве воодушеви. Брачна двојка од Нов Зеланд направи вистински мал рај на земјата на неверојатна локација. За да бидат работите уште поинтересни, тие ставиле се што им е потребно за живот и уживање во стар контејнер од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – Свештеник (81) починал во болница, неговиот сопруг (27) инаку романски танчер вели;„Плачев 2. дена, тоа е доволно, сега ќе уживам во парите!“

Пензиониран свештеник (81) кој се оженил со 27-годишен романски танчер починал во болница во Букурешт, додека неговиотр вдовец открива дека „плачел два дена“, но дека сега е подготвен да ужива во неговото наследство. Филип Клименс (81), поранешен свештеник на англиската црква, починал на 31. мај во болничка просторија која била …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВА КУЧЕ МНОГУ САКА СЛАДОЛЕД: Премногу е сладок и ужива во својата омилена посластица!

Се изнагледавме различни видеа со животни. Еве уште едно кој мислиме дека ќе ви се допадне. Прикажува куче кое со сласт лиже сладолед, неговата омилена посластица. Ќе се согласите дека е многу сладок!

Повеќе »