(ВИДЕО) Што правел сопругот во породилната сала? Наместо да сними емотивен момент, тој ги насмеал сите со ОВОЈ ПОТЕГ…

Новата мајка Никол, попозната на TikTok по прекарот @nicoleaatkinson, со фотографија се пожалила од породилната сала, која ја направил нејзиниот сопруг за да документира многу емотивен момент од нивниот живот. Сепак, Никол не очекувала дека ќе добие ваква фотографија.
Уште пред да ја објави фотографијата на TikTok, Никол знаела дека многумина ќе се насмеат. Во видеото таа објаснила дека нејзините фотографии од раѓање не се идеални и покрај тоа што го замолила сопругот да ги направи.
„Му кажувате на вашиот сопруг да направи слатки фотографии за време на породувањето“, бил насловот на нејзиното видео на TikTok.
Миг подоцна, има фотографија на која Никол седи на болнички кревет и гледа напред со „празен“ израз на лицето, додека некој седи до неа и ја теши. Интересно е што таа воопшто не е во преден план на фотографијата, туку шолјата кафе што ја држел нејзиниот сопруг и со неа го покрил телото на Никола.
Многу следбеници го препознале хуморот во оваа ситуација, а имало и такви кои ги споделијле своите искуства во коментарите.
„Мојот сопруг тотално заборави да го фотографира раѓањето на нашето последно дете“, напишала една корисничка, додека друга напишала:
„Слатко е“.
„Ова е урнебесно“, додал трет корисник.

@nicoleaatkinson will forever make us laugh. #fyp #greenscreen #birth #pregnancy #momsoftiktok #delivery #birthstory ♬ original sound – jonahpedro


Фото: Принтскрин/TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се празнува Свети Митрофан, првиот патријарх Цариградски

Свети Митрофан, првиот патријарх Цариградски Неговиот татко Дометиј, брат на римскиот цар Пров, побегна од …