(ВИДЕО) Седнале во најпосакуваниот спортски автомобил, ја вклучиле камерата и потоа удриле во дрво!

Во поплавата на спортски вести, едно име не се симнува од насловната страница, но и од усните на возачите-ентузијасти.
Секако, зборуваме за новата „Супра“, а подолу можете да видите како изгледала првата жртва од сообраќајна несреќа што се случила во Мериленд. И’ додека возачот на јавниот автопат нагазил „до даска“, а собозачот на апликација ги следел перформансите, задоволството не траело долго. Задниот крај се лизнал и возачот ја изгубил контрола. Уште едно предупредување дека безбедносните системи не треба да се исклучуваат.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

“Џез лектира” на Националниот џез оркестар гостува во Велес

По концертот во Скопје, Националниот џез оркестар со програмата под наслов “Џез лектира” гостува во …