Tag Archives: дрво

Одберете едно ДРВО од илустрацијата и дознајте нешто НОВО за себе: Тест на личноста што може многу да ОТКРИЕ!

Тест кој открива која е вашата доминантна особина – изберете едно дрво од сликата и дознајте! pic.twitter.com/h9gr1kBu5j — pensador (@sakriosamime) July 19, 2022 Секој од нас има посебна природа, карактер и особини, но има една доминантна која не издвојува како автентични личности. Овој тест може да открие, врз основа на …

Повеќе »

Откријте ја ТАЈНАТА на вашиот карактер: Дрвото кое најмногу ве привлекло кажува многу за вас

Направете го овој интересен тест на личноста, можеби ќе откриете нешто интересно за себе. Секој од нас има посебна природа, карактер и особини, но има една доминантна особина која не издвојува како автентични личности. Овој тест може да открие, врз основа на вашата перцепција, која особина доминира кај вас. Изберете …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРЕКУ ДРВОТО ПРЕЛЕТАЛ ДИРЕКТНО НА ПАРКИНГ! А сите се виткаат од смеење поради ОВОЈ коментар!

Снимка од спортски авион кој прелетува преку паркинг, го закачува дрвото па како свеќа паѓа покрај неколку автомобили, ги преплавила социјалните мрежи. Шок ситуацијата, меѓутоа, предизвикала повеќе смеа отколку солзи поради коментарот: „Баш сакал да паркира во ладовина!’. „Мајсторскиот“ потег привлекол огромно внимание па снимката наскоро станала вирална. Jel` ga …

Повеќе »

(ВИДЕО) Седнале во најпосакуваниот спортски автомобил, ја вклучиле камерата и потоа удриле во дрво!

Во поплавата на спортски вести, едно име не се симнува од насловната страница, но и од усните на возачите-ентузијасти. Секако, зборуваме за новата „Супра“, а подолу можете да видите како изгледала првата жртва од сообраќајна несреќа што се случила во Мериленд. И’ додека возачот на јавниот автопат нагазил „до даска“, …

Повеќе »

ЧУДО ВО АМАЗОНИЈА – 88.метри висока Dinizia excelsa заобиколена од огромните пожари!

Највисокото дрво во Амазонија, висок 88 метри, „Dinizia excelsa“, не е во опасност од пожарите што горат во оваа огромна дождовна шума, објавија британски и бразилски научници. На северот на Бразил, во областа на гигантските дрвја, на границата меѓу државите Пара и Амапа, се наоѓа и „Dinizia excelsa“, која има …

Повеќе »

(ВИДЕО) Голем верник во Швајцарија: Со „Ферари“ по Бадник!

Бадник и Божик се слават ширум светот, се палат бадници и се одбележува денот пред најрадосниот христијански празник. Го прославил и овој Србин кој живее во Швајцарија. И’, тоа не би било ништо чудно по своето дрво да не отишол со црвено „Ферари“. Бадникот го врзал за задниот дел од …

Повеќе »