Tag Archives: спас

ВРЕДИ ДА СЕ ПРОБА – Евтиниот турски „лек“ е вистински спас за мамурлакот, веројатно веќе го имате дома

Наскоро започнува Светското првенство, што се поклопува со празничната атмосфера која веќе зафати многу македонски градови и тоа е време кога се јаде повеќе и се пие дополнителната чаша. Затоа, добро е да знаете дека течноста од киселиот зеленчук помага да се ослободите од мамурлакот. Имено, оваа течност е богата …

Повеќе »

(ФОТО) Сајмон Кауел признал дека неговиот син го спасил од депресија: „Бев опседнат со победите“

Сајмон Кауел бил на работ на депресија… Сајмон Кауел е долгогодишен член на жирито на натпреварот „Јас имам талент“, поради што е препознаен од публиката ширум светот. Неодамна открил дека големата посветеност на работата го навела да падне во депресија, а во тоа му помогнал синот. – Стигнав до точка …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајка во последен момент ја спасила ќерка си од мечка: „Се исплашив и почнав да пцујам!“

ЕДНА жена од Вашингтон станала вирална по навремена и храбра акција да го спаси своето дете од сигурна смрт. Видеото од безбедносната камера, кое во меѓувреме собра околу 3,2 милиони прегледи на TikTok, ја покажало оваа страшна ситуација која ја замрзнува крвта во вените. @remi_lynn8 Reupload with stitches turned on! …

Повеќе »

Урнебесно видео: Германски овчар бркал случаен минувач и му влеал страв во коските

АКО не го почитувате знакот „пази, остро куче“, ризикувате. Случаен минувач кој завршил на покривот од автомобилот можеби не бил свесен за ова. Германски овчар излетал од дворот и почнал да брка човек кој не знаел каде да се сокрие, па скокнал на првиот автомобил на кој наишол и се …

Повеќе »

(РЕЦЕПТ) СПАС ПРИ КАШЛАЊЕ – СВИНСКА МАСТ ВО 9 ВОДИ: Вака се прави ненадминатиот народен лек за заболени бели дробови!

Претставуваме три рецепти кои се сметаат за најефикасни… Во старата домашна аптека отсекогаш имало бројни природни лекови против кашлица, а меѓу нив секогаш имало и свинска маст, „измиена“ во девет води. Имено, домаќинките специјално ја подготвиле маста за лекување, така што одвојуваат една количина откако ќе ја стопат и темелно …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ХРАБРОСТ – „Девојката од соседството“ денес е ѕвезда на ТикТок, а малку кој знае дека преживеала ПЕКОЛ!

  Девојка чија храброст го восхитила светот.Џордан Турпин успеала да си го промени животот откако побегнала од „пеколната“ семејна куќа во Калифорнија, каде 13. деца биле врзани со синџири за кревети, изгладнети и тепани од родителите.Џордан, која тогаш имала седумнаесет години, истрчала од куќата низ прозорец и и’ кажала на …

Повеќе »

(ВИДЕО) НАМЕРНО ЈА ТУРНАЛ ПОД ВОЗ: Жена во Брисел паднала на шините, за среќа избегната трагедија!

ШОКАНТНИ сцени биле забележани во бриселското метро, ​​каде млад човек намерно турнал жена на шините додека возот влегувал во станицата, но за среќа машиновозачот во последната секунда успеал да го запре возот. Жената била турната на шините на станицата Роџер кога метрото влегувало во станицата, но набрзина и помогнале случајни …

Повеќе »

(ФОТО) Револуционерна операција: Маж (57) добил срце од генетски модифицирана свиња

57-годишен маж со срцева болест опасна по живот добил срце од генетски модифицирана свиња, што е револуционерна процедура која им дава надеж на стотици илјади пациенти на кои им е потребна трансплантација на органи, пишува „Њујорк Тајмс“. Ова е прва успешна трансплантација на свинско срце на човечко суштество. Во петокот …

Повеќе »

(ВИДЕО) СПАСУВАЛЕ ЖИВА ГЛАВА КАКО ВО АКЦИОНЕН ФИЛМ: Тинејџери избегале од пожар во Њујорк спуштајќи се во олукот од 4-ти кат!

Голем пожар избувнал во станбена зграда во Менхетен, Њујорк, а 13-годишно момче и 18-годишна девојка успеале да се спасат од пожарот спуштајќи се низ олукот на зградата. Пожарот, како што соопштила њујоршката противпожарна служба, зафатил стан на четврти кат од станбена зграда на Менхетен, а пожарот го изгаснале 180 пожарникари. …

Повеќе »