Tag Archives: судар

(ВИДЕО) Во дивеењето на автопат мотоциклист се обидел да претекнува па завршил на работ на провалија

ИМАМЕ само две пораки за сите возачи. Велат дека љубовта кон моторите и чувството на возење на две тркала е безусловна, па дури и посилна од се. На крајот на краиштата, и покрај опасностите што ги носи, многу мотоциклисти се враќаат на седиштето на бензинскиот ѕвер дури и по несреќа, …

Повеќе »

(ФОТО) Три овни на…

Ако ниеден возач не попушти, ризикувате физичка пресметка или, како во овој случај, материјална штета. Едно од местата каде што најчесто се јавуваат сообраќајни проблеми е кога две или повеќе сообраќајни ленти се влеваат во една. Потоа, постои необјасниво ривалство помеѓу возачите и потребата тие да бидат први што ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во автомобил заглавил на рампа а потоа дошол воз…

МНОГУ возачи сметаат дека преминувањето на пругата е крајно стресно, а некои немаат начин да научат дека возот секогаш има предност. Токму тоа го доживеал и возачот на Фолксваген во Луксембург, според сопственото искуство. Очигледно во последен момент решил да ја премине железничката пруга и се заглавил меѓу двете рампи. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Спортската Хонда Цивик во несреќа се преполовила – чудо што никој не загинал

HONDA Civic во скоро сите свои генерации беше компакт со спортски ген , додека во изданието Type-R е болид кој бара големо внимание зад воланот. Оние малку постарите ќе ја паметат сцената од раните 90-ти, кога некои во Цивик се прецениле и завршија обвиткани околу столб, најчесто со трагичен епилог. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Крш и лом на патот: Бркањето на три Ферари завршило со „тоталка“

ЗА ТРИ, Ферари тоа било последното возење пред отписот. Годишниот собир на суперспортски автомобили наречен Supercar Show, одржан оваа недела во Филаделфија, сепак имал најмалку три жртви пред да започне. Иако полицијата се обидела да обезбеди безбеден премин на десетици скапи автомобили, еден возач на Ферари реши малку да си …

Повеќе »

(ФОТО) Освоил спортски автомобил а потоа притиснал на гас…

ЖИВОТОТ секогаш зема нешто и нешто дава. На среќата на Адам и немало крај кога го освоил автомобилот од соништата. Прекрасната црвена Mitsubishi Lancer Evolution IX ја подарувал Dream Car Giveaways, а најсреќен бил Адам. Со 112.000 минати километри и неколку модификации, тој е еден од најпосакуваните класични спортски автомобили. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИМАЛ ПОВЕЌЕ СРЕЌА ОД ПАМЕТ – Извел салто во воздух: Возач на квад налетал на автомобил и во лет и погледнал на смртта во очи

Имал неверојатно среќа Што по ѓаволите се случило тука? Видеото кое го обиколува целиот свет последните 24. часа ни доаѓа од Бирмингем, а главниот лик е арогантен возач на квад. Арогантниот возач возел без кацига и при тоа не гледал пред себе. Затоа што ако го сторил тоа, тешко дека …

Повеќе »

(ФОТО) Возел пијан и „се забил“ во Миг 29

Несекојдневна сообраќајна несреќа во која Фолксваген налетал на борбен авион. Алкохолот е една од најчестите причини за сообраќајни несреќи, а тоа го покажа и истрагата за оваа несреќа, каква веројатно никогаш порано не била забележана. Тоа се случило во украинскиот град Василкив, недалеку од Киев, кога неименуван возач на неговиот …

Повеќе »

НЕОБИЧНА НЕСРЕЌА – Се судриле свекорот и снаата – старецот се здобил со сериозни повреди

Автомобили „опел“ и „мазда“ се судриле во селото Средња Чашавица кај Бјелина Несекојдневна сообраќајна несреќа се случила во селото Средња Чашавица кај Бјелина, кога се судриле автомобилите Опел и Мазда управувани од свекорот и неговата снаа. Сообраќајната несреќа се случила во понеделникот околу 11,30 часот на локалниот пат Лјелјенча – …

Повеќе »