(ВИДЕО) Се осмелила да и даде микрофон, а целиот стадион занемел…

Пинк покажала колку е великодушна, колку е племенита и колку е кул. Иако мислела дека на девојче само ќе му исполни желба, да се слика со неа, ова 12. годишно девојче ја оставила без текст бидејќи дошла до микрофонот.
На концертот во Ванкувер Пинк ја повикала Викторија Антони.
На девојчето животен сон и било да запее со неа, но пејачката не успеала ниту збор да проговори, толку била воодушевена со нејзината изведба на песната „Perfect”.
Во еден момент Пинк на девојчето и се обратило:
„За тебе читам во вестите. Сакаш ли да испееш нешто?“, потоа се симнала до фан питот и на изненаденото девојче и го дало микрофонот.


Викторија поради својот сон да пее со Пинк на Твитер Објавил снимка во кој ја повикала пејачката да и ја исполни таа желба на спектаклот кој бил закажан на 12. мај во Ванкувер. Под хаштагот #vicandpink објавата почнала д асе шири, а набргу ја споделила и пејачката Сара Мекелен како и бројни медиуми.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Промоцијата на „Координати на болката“ – збирка поезија на Александра Спасеска

Вечерва со почеток во 19:00 часот во дворчето на кафе-книжарницата „Илика“ ќе биде промовирана збирката …