Tag Archives: ванкувер

(ФОТО) Памела Андерсон се омажила по петти пат! И’ тоа во гумени чизми!

Актерката Памела Андерсон неодамна ги изненади своите обожаватели објавувајќи дека повторно се омажила. И тоа не е сè! Чевлите кои ги избра за „пета среќа“ ги воодушевила сите жени кои својот посебен ден не го замислуваат како визија во бели и високи потпетици. И покрај сите љубовни несреќи низ кои …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕ ЖАЛЕЛЕ ПАРИ – МЕГАН И ХАРИ КУПИЛЕ КУЌА ЗА 27. МИЛИОНИ ДОЛАРИ: Луксуз во 600. квадрати…

Нагаѓањата се потврдија… Куќата за која се зборуваше дека Меган Маркл и принцот Хари „фрлиле око“ стана нивна сопственост. За својот нов дом во Канада бившите „кралски поданици“ избрале куќа од 600. квадратни метри, шест спални соби, пет купатила, како и прекрасна дневна соба и трпезарија, и терасите и дворот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Полошо странично паркирање од ова, верувајте, не сте виделе!

Старица која во вторникот во срцето на Ванкувер се обидела да се паркира странично предизвикала сообраќајна несреќа во која нејзиниот автомобил се превртел на кровот, а притоа се повредени таа и уште три лица… Камерата инсталирана во автомобил на паркингот во Ванкувер сосема случајно снимила едно неуспешно странично паркирање. Имено, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се осмелила да и даде микрофон, а целиот стадион занемел…

Пинк покажала колку е великодушна, колку е племенита и колку е кул. Иако мислела дека на девојче само ќе му исполни желба, да се слика со неа, ова 12. годишно девојче ја оставила без текст бидејќи дошла до микрофонот. На концертот во Ванкувер Пинк ја повикала Викторија Антони. На девојчето …

Повеќе »

(ФОТО) Ви треба „длабок џеб“ ако сакате да се преселите тука: Ова се најскапите градови за живеење на светот во 2018

Во едно големо истражување од 2017. година во кое биле опфатени повеќе сегменти, ова се најскапите или најнедостапните градови за живеење на планетата. Во третиот квартал од 2017 година биле анлизирани 293 градски пазари за домување во девет земји – Австралија, Канада, Хонг Конг, Ирска, Јапонија, Нов Зеланд, Сингапур, Велика …

Повеќе »