Tag Archives: микрофон

Прашање за милион евра – ШТО ДОБИВА ПОБЕДНИКОТ НА ЕВРОВИЗИЈА? Многумина ќе се изненадат со одговорот, а тоа е…

Оваа година на Евровизија учествуваа 39 земји, а Италија победи после 31 година. Милиони луѓе ширум светот секоја година го следат финалето на Евровизија, најголемото музичко натпреварување во светот. Во неделата, Манескин и пејачот Дамијан Давид беа гуглани од стотици илјади луѓе, а многумина беа заинтересирани и за тоа колку …

Повеќе »

(ВИДЕО) Среде јавување во живо натрапник и го земал микрофонот на репортерката и избегал

Временската прогноза за времето во Москва станала вирална откако кучето влетало во кадарот и и’ го украло микрофонот на новинарката, пренесоа руските медиуми. Преносот во живо на руската новинарка на ТВ Мир, Надежда Серјожкина, бил прекинат од разигран златен ретривер кој скокнал врз неа, и го земал микрофонот од раката …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се осмелила да и даде микрофон, а целиот стадион занемел…

Пинк покажала колку е великодушна, колку е племенита и колку е кул. Иако мислела дека на девојче само ќе му исполни желба, да се слика со неа, ова 12. годишно девојче ја оставила без текст бидејќи дошла до микрофонот. На концертот во Ванкувер Пинк ја повикала Викторија Антони. На девојчето …

Повеќе »