Tag Archives: пеење

(ФОТО) НЕКОГАШ ЖИВЕЕЛА ВО БЕДА НА БАРБАДОС, СО ТАТКО НАРКОМАН: А ДЕНЕС Е ЅВЕЗДА И НАЦИОНАЛЕН ХЕРОЈ

Пејачката денеска го слави својот 35 роденден! Иако денес нејзиниот живот изгледа како недопирлива фантазија, минатото на Ријана е проткаено со многу тешки моменти. Од мала знаела само за насилство, а потоа и самата го доживеала од поранешен емотивен партнер, кој дотогаш беше нејзината најголема љубов. Познатата убавица од Барбадос …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДОБРО РАСПОЛОЖЕНИ – Доказ дека и Јелена Ѓоковиќ знае да се забавува: Пеела на забавата за 22. Грен слем титула, Новак паднал на колена

Новак Ѓоковиќ синоќа во ресторанот „Новак“ во Белград ја прославил титулата од Австралија опен, а особено внимание привлекоа снимките од прославата со неговата сопруга Јелена. Во еден момент таа му пеела, а на друго видео се гледа како парот ужива на колена на музиката. На социјалните мрежи се шират видеа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Андријана Петрушовска доминираше во „Ѕвездите на Гранд“: Атрактивната Македонка влезе во полуфинале, а со својот стајлинг ги остави сите со отворени усти!

Полека, но сигурно нашата претставничка во најпопуларното музичко натпреварување во регионот, „Ѕвездите на Гранд“, Андријана Петрушовска обезбеди влез во полуфиналето. Со одлична изведба на песните „Ја волим свој грех“ и „Инсомниа“, Андријана освои пет од вкупно шест гласови на жирикомисијата и со тоа обезбеди бараж-натпреварување од каде всушност беше избрана …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кога Ен Хатавеј запеала, познатата пејачка паднала на под!

Ен Хатавеј, ѕвездата од серијата WeCrashed, свратила кај The Kelly Clarkson Show и кога запеала ги оставила сите без зборови. Имено, таа и Кели одиграле игра во која Ен морала да препознае и потоа да отпее песна откако слушнала само неколку тонови. Откако бендот ја започнал песната Since U Been …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) БЕЗ МАСКИ со пејачката Ивона Јо која поради тежината не беше „соодветна“ за „Ѕвездите на Гранд“: „Првпат во животот облеков фармерки откако ослабев 60. килограми!“

Пејачката Ивона Јовановиќ ослабе 60. килограми и првпат во животот облече фармерки. Шест месеци по операцијата на желудникот вели дека конечно е задоволна кога ќе се погледне во огледало. „Веќе ја немам онаа лажна самодоверба. Кога се затворивме во пандемијата, дознав многу работи за себе, на пример дека се прејадував …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Раде Шербеџија поминала низ вистински ПЕКОЛ: По инвалидска количка паднала во депресија, а СЕГА започнала НОВО ПОГЛАВЈЕ

Луција Шербеџија решила да проговори за тешкиот период од нејзиниот живот кој сега е зад неа. Ќерката на Раде Шербеџија, Луција Шербеџија, тргнала по стапките на својот татко – се занимавала со глума и музика, а потоа ја погодиле сериозни животни проблеми. Сепак, Лусија успеала да се избори, а сега …

Повеќе »

САН РЕМО – Ибрахимовиќ за време на музичкиот фестивал на тренинзи ќе оди со хелихоптер

Златан ќе биде присутен на Санремо во текот на четирите фестивалски дена и тој со хеликоптер ќе оди да ги исполнува клупските обврски таа недела Како што беше најавено пред неколку месеци, асот на Милан, Златан Ибрахимовиќ (39) ќе настапи на Санремо! Ибрахимовиќ во Сан Ремо ќе се појави на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џеј Ло среде пеење се обрати на шпански и многумина расплакала: Еве што рекла!

Џенифер Лопез вчера на инаугурацијата на Џо Бајден ги изведе medley песни This Land Is Your Land и America the Beautiful, а покрај тоа што го извикна стихот на нејзината песна Let’s get loud, Џеј Ло пред крај на пеењето се обрати на шпански. „Една неразделна нација под Бога, со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најпознатиот снагатор ја покажал нежната страна: Двејн Џонсон и пеел на ќеркичката и ја учел да мие раце!

Славниот холивудска снагатор, Двејн Џонсот „The Rock“ на својот профил на Инстаграм објавил видео од неговата 4-годишна ќерка Тија, која ја учи да мие раце, и ја покажал својата нежна страна. „Пред да одам на туш, Тија бараше да и го пеам рап делот од песната „Добредојдовте“ од анимираниот филм …

Повеќе »