(ВИДЕО) ДОБРО РАСПОЛОЖЕНИ – Доказ дека и Јелена Ѓоковиќ знае да се забавува: Пеела на забавата за 22. Грен слем титула, Новак паднал на колена

Новак Ѓоковиќ синоќа во ресторанот „Новак“ во Белград ја прославил титулата од Австралија опен, а особено внимание привлекоа снимките од прославата со неговата сопруга Јелена. Во еден момент таа му пеела, а на друго видео се гледа како парот ужива на колена на музиката.
На социјалните мрежи се шират видеа од синоќешната прослава на титулата на Австралија опен, која ја организираше семејството на Новак Ѓоковиќ, а на едно од нив своите пејачки способности ги покажала и неговата сопруга Јелена.
Додека јавноста во Србија често ја критикува Јелена за нејзиниот „поинаков“ начин на живот, овојпат таа покажала дека знае да се забавува. Во видеото кое го објави Telegraf, можете да видите како таа на својот сопруг му ја отпеала песната „Откако се заљубив во тебе“.

View this post on Instagram

A post shared by Telegraf.rs (@telegraf.rs)


Претходно беше објавено видео на кое се гледа како српскиот тенисер и пее на Јелена, песна со наслов „Јелена“. На забавата присуствувале родителите на Новак, но и познати личности. Еден од нив бил и Саво Милошевиќ кој исто така пеел.
Во друго видео може да се види како брачниот пар Ѓоковиќ се радува со песната „Luckasta si ti“ од Мирослав Илиќ, а Новак дури паднал на колена а му се придружила и сопругата.


View this post on Instagram

A post shared by Telegraf.rs (@telegraf.rs)


Да потсетиме, Новак на 29 јануари ја освои 10. титула на Австралија опен, но во Белград пристигнал дури вчера, а по тој повод била организирана прослава во ресторанот во сопственост на неговото семејство.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Скопје Куп 2024 – изложба на макети, диорами и минијатури

Во организација на макетарскиот клуб „Мајор Михајло Ивановски Микс“ од Скопје, од 1-ви до 3-ти …