Tag Archives: Јелена Ѓоковиќ

(ФОТО) Ѓоковиќ повторно се раздели од семејството: Тато отиде по нов Грен слем!

Утре започнува Ролан Гарос, а според мнногумина главен фаворит за пехарот на Ролкан Гарос е првиот тенисер на светот…Шегаџија, каков што е, тој позирал во балон од сапуница, што е несекојдневно доживување. Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ објави интересна фотографија на својот Инстаграм профил. Тој позира во балон од сапуница, што …

Повеќе »

(ВИДЕО) Јелена Ѓоковиќ потсетила на старинскиот начин на виткање коса – едноставно а ефектно со само неколку крпчиња!

„Убава си“, „Леле, добар трик“, „Природна убавина“, „Ви благодарам што не потсетивте на ова“, „Убава, обична, нежна“, „Секогаш носете локни“, се неколку од коментарите на видеото на Јелена Јелена Ѓоковиќ се забавувала на свој начин, додека нејзиниот сопруг, најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, го победил Рикардас Беранкис, 30-годишен Литванец. …

Повеќе »

Новак и Јелена Ѓоковиќ се негативни на корона вирусот

Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена се негативни на „Ковид-19“. Ова го покажале најновите резултати од ПЦР тестот што двајцата го направиле во Белград. Новак и Јелена не почувствувале никакви симптоми на вирусот и го направиле тестот по претходна согласност на докторите. Претходните 10 дена, од враќањето од Задар, семејството …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Новак ни рече дека ја прекинува кариерата – плачевме и рековме ‘што правиш?’“

Јелена Ѓоковиќ, сопруга на Новак Ѓоковиќ, открила дека сегашниот број еден привремено го напуштил тенисот. Тоа било во 2018. година, непосредно по операцијата на лактот, повреда која го мачела долго време и поради која бил непрепознатлив. Сето тоа резултирало со пораз од Французинот Беноит Перо во второто коло на Мастерсот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВРЕМЕ ЗА ПРОМЕНИ: Јелена му направила нова фризура на Новак!

Како и многумина во карантин така и брачната двојка Ѓоковиќ решила дека е време најдобриот тенисиер на светот да добие нова фризура... Со оглед на карантинот, а Новак и Јелена со децата се во Шпанија, било одлучено, обврската за новата фризура да ја земе госпоѓа Ѓоковиќ… „Дојде време од пештерскиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГЛОБАЛНА ПАНДЕМИЈА – ЈЕЛЕНА ЃОКОВИЌ СПОДЕЛИЛА ТЕОРИЈА ЗА КОРОНА ВИРУСОТ:Сопругата на најдобриот тенисер во светот предизвикала различни реакции – за содржината на видеото многу се говори и во Македонија!

Сопругата на најдобрата светска тенисер, Јелена Ѓоковиќ на соцвијалните мрежи споделила теорија за вирусот корона. „Што мислите за вирусот корона?“, Г-ѓа Ѓоковиќ ги прашала следбениците на социјалните мрежи, а потоа додадла: “Толку многу видеа кружат со денови, различни теории за причините за короната, методите на лекување, превенцијата … еве едно …

Повеќе »

(ФОТО) Јелена Ѓоковиќ со емотивна фотографија го прославила триумфот на Новак во Дубаи:„А, сега, сите кај мама!“

„Браво, љубов најголема! Какви шампиони сте! Јееееее горда. А сега, право во мојата прегратка“, напишала помеѓу останатото сопругата на Новак. Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, во саботата го освои петтиот трофеј на Мастерсот во Дубаи. Ноак во финалето го совлада Гркот, Стефанос Циципас (2:0), а после дуелот сопругата на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Јелена и Новак Ѓоковиќ повторно пееле: Среде театарска претстава го извеле својот перформанс и воодушевиле!

По заслужениот семеен зимски одмор Новак Ѓоковиќ овие денови е во Белград, каде го искористил времето за посета на пријателите и семејството, а имал и обврски околу прославата на фондацијата која го носи неговото име и која била одржана во Ателје 212. Во текот на претставата „Бродот плови” со семејството, …

Повеќе »

(ФОТО) Новак Ѓоковиќ за децата и користењето на „екранот“: „Живееме во дигитална ера но клучот е трошење време во природа, надвор од куќата!“

Како татко на две деца, Новак Ѓоковиќ многу често зборува за методите на образование и за начинот на воспитување на децата. Овој пат, тој зборувал за предностите и недостатоците на технологијата. Новак Ѓоковиќ е светски тениски шампион и неговиот живот секогаш интригира. Иако на сметката има милиони и исто толку …

Повеќе »