Tag Archives: прослава

(ВИДЕО) КАМЕРИТЕ СНИМАЛЕ СЕ – Роналдо потполно ја засенил Георгина за нејзиниот роденден, славеничката не можела да го сокрие разочарувањето

Вереницата на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез го прославила својот 29-ти роденден, но изгледа забавата не испаднала како што таа замислила. Имено, Георгина и Роналдо не влегле заедно во луксузниот ресторан каде што била организирана прославата. Прво со децата влегла Георгина со сериозен израз на лицето, а Португалецот со пријателите. Georgina …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ СЕ ОДДЕЛУВААТ – Нови гласини за љубовната врска на Бред Пит и Инес де Рамон, кои заедно го прославиле неговиот 59-ти роденден

Се шират нови гласини за врската помеѓу Бред Пит и дизајнерката на накит Инес де Рамон. Имено, папараците ги фотографирале додека оделе да го прослават неговиот 59-ти роденден во ресторан во Холивуд. Првата информација дека се заедно се појави минатиот месец, кога беа видени како се држат за рака на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИМАЛЕ МНОГУ СРЕЌА – Меси и неговите соиграчи за малку ќе доживеале голема несреќа додека седеле на работ од автобусот

Репрезентацијата на Аргентина од Катар пристигна дома со трофејот на Светскиот куп, а по слетувањето, некои играчи биле многу блиску до голема несреќа. Авионот со репрезентацијата на Аргентина пристигнал во Буенос Аирес во 2 часот и 30 минути по локално време, а додека се враќале во својата база со автобус, …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ПУКАЛО ОД ЕМОЦИИ! Фотографии кои кажуваат илјада зборови: Откако ја освои бронзата, Модриќ истрча да го прегрне својот татко

Ватрените синоќа со голем успех ја завршија својата приказна на Светското првенство во Катар. Совладувајќи го Мароко го освоија третото место на Мундијалот, а на нивната среќа и немало крај. Еден од најемотивните моменти е забележан на трибините, а се случил меѓу Лука Модриќ и неговиот татко. Никогаш нема да …

Повеќе »

(ВИДЕО) АРГЕНТИНЦИТЕ ГО ФРЛИЛЕ ХРВАТСКИОТ ДРЕС ВО КАНТА ЗА ЃУБРЕ! Скандал по мечот – фудбалерот ја снимал прославата, но не го сакал ова!

Детал кој ќе крене голема прашина во наредните денови се случи по победата на Аргентина над Хрватска. Аргентина во полуфиналето на Мундијалот убедливо ја совлада Хрватска (3:0), а деталот од соблекувалната по мечот може да направи многу проблеми. Пауло Дибала на својот Тикток профил ги покажа деталите од прославата по …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЈА ПОБЕДИЈА ШПАНИЈА НА СП – Хакими пласманот во четвртфиналето го прослави со својата мајка: Емотивен момент кој го обиколува светот

Фудбалерите на Мароко се пласираа во четвртфиналето на Светското првенство откако вчера ја совладаа селекцијата на Шпанија, а Хакими повторно ја прослави победата со својата мајка. Achraf Hakimi, panenka to win the game! Incredible Hakimi, incredible Morocco, incredible atmosphere!! pic.twitter.com/PjtUVOkVgs — Julien Laurens (@LaurensJulien) December 6, 2022 Младиот фудбалер истрча …

Повеќе »

(ВИДЕО) Роналдо повторно разочар: Додека сите славеа со навивачите, тој излезе од теренот

Кристијано Роналдо одигра многу малку во победата на Португалија над Швајцарија од 6:1, а и по натпреварот не беше со своите играчи за да го прослави триумфот. Селекторот на Португалија, Фернандо Сантош направи неочекувана промена пред почетокот на натпреварот и го смести Роналдо на клупата за резерви. На негово место …

Повеќе »

(ВИДЕО) Меси и соиграчите направиле лудило во соблекувалната по победата против Мексико

Фудбалерите на Аргентина веќе во првото коло на Светското првенство во Катар ги разочараа своите навивачи кои имаат највисоки можни амбиции, па синоќа едноставно мораа да го победат Мексико во мечот од второто коло. Со головите на Лионел Меси и Енцо Фернандез успеаја во тој план, а потоа во соблекувалната …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТИЕ СЕ УНИКАТНИ! Јапонците ги почитуваат правилата на улицата дури и во моменти на најголемо лудило, снимката од прославата е величествена!

Навивачите на Јапонија вчера имаа причина да слават бидејќи ја победија Германија на Светското првенство во Катар, а прославата траеше до доцна во ноќта и во оваа азиска земја. Јапонските навивачи излегле на улиците да ја прослават победата и пресвртот на нивната репрезентација против еден од најголемите фаворити на турнирот …

Повеќе »