Tag Archives: пинк

(ВИДЕО+ФОТО) Пејачката со три годишниот син се борела против корона вирусот: „Физички и емотивно најтешко искуство!“

Американската пејачка Пинк открила со што се соочиле таа и нејзиниот тригодишен син Џејмсон за време на борбата против коронавирусот. Таа за NBC News го напишала текот во кој се осврнува на моменталната пандемија, како и што значи тоа за мајките низ целиот свет. Пинк, која откри во почетокот на …

Повеќе »

ПРОГОВОРИЛ СОПРУГОТ НА ЗАРАЗЕНАТА ПОП ЅВЕЗДА: Корона вирусот на Пинк и ги нападнал белите дробови!

Сопругот на пејачката Пинк (40), Кери Харт (44) раскажал детали за борбата на неговата сопруга и синот Џејмс (3) со коронавирусот. Според мотоциклистот, момчето е доказ дека никој не е имун на пандемијата. Тој имал посилни симптоми од неговата мајка, но за среќа и сега и двајцата се добри. View …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Славната пејачка Пинк е позитивна на коронавирусот: Остри критики кон власта која не прави тестови – со донација од милион долари се залага да се подобри состојбата!

Голем неуспех за власта е што нема поголем број на тестирања на корона. Оваа болест е сериозна и луѓето мора да знаат дека ги напаѓа и младите и старите, здравите и болните, богатите и сиромашните… Познатната американска пејачка Пинк објавила дека е позитивна на коронавиус, и дека ќе донира милион …

Повеќе »

(ФОТО) ХУМАНА ПЕЈАЧКА: Пинк ветила дека ќе донира 500.000 долари за пожарникарите во Австралија

Поп-sвездата Пинк ветила дека ќе донира половина милион долари за локалните служби за противпожарна заштита во Австралија, напишала таа на својата официјална страница на Фејсбук и Твитер. Таа е крајно очајна, рекла пејачката, додека ја гледа моменталната катастрофа што се случува во Австралија со пожарите. „Ветувам донација од 500.000 УСД …

Повеќе »

(ФОТО) ШОКАНТНО – СЕ’ ЗА ПАРИ И СЛАВА: БОКИ 13 планирал пред ТВ камери да го менува полот!

„Бојан Јовановски во новото реално шоу ќе го оперира половиот орган! Во текот на 50. дена ќе биде прикажано се’, од подготовите за операција до неговото опоравување“, пишува белградски курир на 01.09.2012. година. Конечно Македонскиот шоумен Бојан Јовановски го менува полот! И тоа пред камерите! Као што дознава Курир, Боки …

Повеќе »

ФОТО) Прва слика после несреќата на водителката на која автобусот и ја „искорна“ раката!

Деа насмеана излегла од болницата, а раката,цела, и е во гипс и зацврстена со шипки и штрафови. Во почетокот на февруари на неа налета автобус и и’ ја откина раката… Српската водителка Деа Ѓурѓевиќ (27) и понатаму се опоравува од стравичната несреќа која и се случила во почетокот на февруари. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Инцидент среде емисија на ТВ „Пинк“: Скандал мајсторот се надмина себе!

Добро познатата ѕвезда од Црна Гора, Пурашевиќ,повторно предизвика инцидент среде емисија на Телевизија Пинк. Имено овој пејач стана познат по неговата нумера “Врати мени 200 евра” која стана безвременски хит. Но исто така е познат и по скандалите и неговото чудно однесување кога гостува на телевизиите. И’ во ова гостување …

Повеќе »

(ФОТО) Каква кралица: Пинк прекинала концерт за да прегрне девојка на која и починала мајката

Пејачката Пинк го прекинала концертот, во понеделникот, за да ја прегрне девојката на која неодамна и починала мајката. Девојката Лија Марфи и нејзината мајка планирале заедно да одат на концертот, но нејзината мајка починала пред да успеат да ја остварат својата желба. Девојката на концертот била донесена од нејзината тетка, …

Повеќе »

(ФОТО) Пинк во болница: Концертите откажани на непознато…

„Веќе двапати бев болна, како и моите деца, на оваа австралиска турнеја, но првиот пат успеавме да протуркаме“, рече Пинк (38) на социјалната мрежа. Пејачката ги одложила концертите во Австралија после заболела од гастритичен вирус, а поради дехидрација минатата недела заврши во болницата. Една од најголемите поп ѕвезди на денешницата, …

Повеќе »