(ВИДЕО) Реакцијата на полициското куче кон српскиот министер е хит, луѓето пишуваат: „Добра обука!“

На ТВИТЕР се шири видео од интересна сцена што се случила при посетата на министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин, на полициските единици.
Додека се поздравувал со полицаецот до кој тивко седело полициското куче, животното се вознемирило и почнало да лае кон Вулин.


Вулин збунето се насмеел и ја продолжи посетата.
„Кучето не прави грешки, никогаш“, напишал твитерџија до видеото, а многумина се согласиле.
„Паметна глава”, „Кучињата никогаш не грешат. Добра обука”, „Не разбирам како ова не беше причина да ги преврти џебовите. Не се шегувај, овие кучиња се обучени, кучето се залетува кога дојде овој” , „Снимката е многу подолго. Кучето е мирно цело време додека не се приближи”,„Ова мене би ми било причина за истрага”, се само некои од коментарите под снимката.

Фото: Принтскрин/Twitter


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 29.02.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Овенот денес би можел да очекува некои важни промени поврзани со планирањето на …