(ВИДЕО) ПРИРОДНА УБАВИНА – ЧИСТЕЛА ЃУБРЕ НА УЛИЦА, А ТОЈ И ПРИШОЛ: Никој не очекувал под шлемот да види убавица поради која ќе ви „падне вилицата“

Еден фотограф успеа да сними неколку фотографии од девојка која чисти по улиците. Јавноста со воодушевување ја коментирал нејзината природна убавина.
Чистачите на улици често се занемарени бидејќи ги сметаат како пониска класа, додека тие често се соочуваат со презирни погледи и коментари. Меѓу нив претежно има лица кои немаат високо образование, а има и такви кои поради околностите биле принудени да се занимаваат со ваков вид на работа.
Сепак, една девојка со својата насмевка и убавина успеала да ги сруши предрасудите за луѓето кои ги прават улиците почисти.
Имено, на TikTok се појави видео на кое се гледа како девојка ги празни кесите од корпите за отпадоци. Видеото стана вирално и собра голем број лајкови и позитивни коментари.

@semkavkvadrate


♬ Transgender – Crystal Castles


Содржината на овој автор на платформата TikTok е фотографирање на луѓе на улица, обидувајќи се да ја направи најдобрата можна фотографија и да ги истакне најубавите работи во нив.

@semkavkvadrate


♬ Einaudi: Experience – Ludovico Einaudi & Daniel Hope & I Virtuosi Italiani

Во овој случај успеал да ја покаже природната убавина на девојката која се криела под кацигата која ја носела. Таа освоила многу срца со својата природна убавина, харизма и насмевка, а луѓето воодушено коментирале .
„Убава е“, „Божествена“, „Каква природна убавина, без никаква шминка“, се само дел од коментарите.

Фото: Принтскрин/TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 29.02.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Овенот денес би можел да очекува некои важни промени поврзани со планирањето на …