Tag Archives: убавица

(ФОТО) Ќерката на Кетрин Зита Џонс и Мајкл Даглас е вистинска убавица, блеска каде и да се појави

Актерката Кетрин Зета Џонс на својот Инстаграм профил сподели слика со својата ќерка Карис и ги воодушеви своите следбеници. Во описот на сликата напишала дека ова е нејзиниот омилен начин на забава и дека е време за купување и нив две. Исто така, се јавила Карис и и напишала дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Од грдо пајче до убавица: Тиктокерка покажала трансформација со помош на шминка

Многумина се во шок, а на многумина им се допаѓа Шминката го разубавува лицето, но има и многу луѓе кои го трансформираат своето лице до непрепознатливост. Една од нив е популарната тиктокерка Џеси Волк. Таа во неколку наврати ги презентирала своите трансформации. @jesthejemini Replying to @Kendallmarie #SephoraGiveOrKeep #makeuptransformation #trusttheprocess #beforeandafter …

Повеќе »

(ФОТО) Тања Бошковиќ за естетските корекции: „Жал ми е за убавите девојки кои направија операции и сега личат на пластични виршли“

Актерката испрати силна порака до жените Актерката Тања Бошковиќ важи за безвременска убавица. Многу мажи паднаа на нејзиниот шарм и убавина, а таа никогаш не сакаше да го подобри својот изглед со естетски корекции. И покрај тоа што е во седмата деценија од животот, таа се уште изгледа прекрасно, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРИРОДНА УБАВИНА – ЧИСТЕЛА ЃУБРЕ НА УЛИЦА, А ТОЈ И ПРИШОЛ: Никој не очекувал под шлемот да види убавица поради која ќе ви „падне вилицата“

Еден фотограф успеа да сними неколку фотографии од девојка која чисти по улиците. Јавноста со воодушевување ја коментирал нејзината природна убавина. Чистачите на улици често се занемарени бидејќи ги сметаат како пониска класа, додека тие често се соочуваат со презирни погледи и коментари. Меѓу нив претежно има лица кои немаат …

Повеќе »

Погледнете во каква убавица израснала ќерката на Том Круз, која ја нема видено со години

Сури Круз е родена во бракот на Кејти Холмс со Том Круз, но поради Скиентолошката црква кон која не била наклонета холивудската актерка, за разлика од нејзиниот тогашен сопруг, решиле да се разведат. Сури денес има 15. години, пораснала со својата мајка и станала вистинска убавица, но се уште нема …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) УБАВИЦА ОД ГАНА ОДБИЛА МИЛИЈАРДЕР И ОСТАНАЛА ВО СВОЕТО СЕЛО: Неверојатна приказна за самохрана мајка!

Хамамат Монти е убава Африканка од Гана која најчесто објавува фотографии од неа и нејзините две деца на кои се гледа традиционалниот живот во нејзиното родно село. Хамамат прави путер, фаќа риба, бере овошје, а во исто време изгледа беспрекорно во нејзините весели, шарени фустани, со беспрекорна кожа и совршена …

Повеќе »

(ФОТО) Велат дека е поубава од мајка и: Ќерката на Кетрин Зита Џонс и Мајкл Даглас плени со својата појава!

Израснала во вистинска убавица, а многумина тврдат дека е поубава од нејзината мајка … Карис Зита Даглас, ќерка на актерската двојка Кетрин Зита Џонс и Мајкл Даглас, има 18 години и израснала во вистинска убавица. View this post on Instagram A post shared by Catherine Zeta-Jones (@catherinezetajones) Таа неодамна заврши …

Повеќе »

(ФОТО) Била една од најубавите глумици – пластичниот хирург ја упропастил

Убавата актерка Ешли Џад е уште една жртва на лудите холивудски императиви кои не им дозволуваат на жените да остарат. Со годините го уништуваше својот изглед со ботокс, а минатата година објаснила зошто го сторила тоа.   View this post on Instagram   A post shared by Ashley Judd (@ashley_judd) …

Повеќе »

(ФОТО) ЛАТИНО УБАВИЦА – 2. милион лајкови за нецели 24 часа: Можно е ако се прашува Салма Хаек! Се соблекла во црно бикини и ИЗДОМИНИРАЛА!

54-годишната Салма Хајек на Инстаграм објави нова фотографија во костим за капење на која мажите не останале рамнодушни. Актерката важи за една од најатрактивните во Холивуд, а сега се соблече во црно бикини и многумина никогаш не би и ги дале нејзините години.   View this post on Instagram   …

Повеќе »