(ФОТО) Нов McLaren P1? Не, чамец од милион долари

Невремето на Флорида донело ветрови од 240 км/ч , поточно во нејзиниот североисточен дел, додека неколку милиони луѓе беа евакуирани и преместени во други делови на државата.
Жител на Флорида на социјалните мрежи го споделил случајот во кој неговиот модел McLaren P1 бил целосно уништен во налетот на страшната бура. Тој пред една недела го купил својот моќен суперавтомобил по цена од еден милион долари, по кој оригинално се продавал.

View this post on Instagram

A post shared by Ernie (@lambo9286)На фотографиите може да се види како водата го извлекува британскиот суперавтомобил од целосно потопена гаража, поради што тој испливал понатаму по улицата во близина на домот на сопственикот. Мекларенот потоа завршил закотвен до дрво, со вода до хаубата.

View this post on Instagram

A post shared by Ernie (@lambo9286)Овој сопственик ја споделил својата приказна преку Инстаграм и изјавил дека ураганот Иан го погодил неговото соседство со ветрови кои корнеле дрвја и врнежи од дожд кои целосно ги поплавиле улиците, додека во описот на својата објава тој го нарекува суперавтомобилот како негов „урагански модел за купување“.

Фото: Принтскрин/Instagram


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Екран ви ги претставува хедлајнерите на Pinkpop 2024

Екран во неколку објави ќе се обиде да ви ги презентира најголемите музички имиња кои …