Tag Archives: природна убавина

(ВИДЕО) ПРИРОДНА УБАВИНА – ЧИСТЕЛА ЃУБРЕ НА УЛИЦА, А ТОЈ И ПРИШОЛ: Никој не очекувал под шлемот да види убавица поради која ќе ви „падне вилицата“

Еден фотограф успеа да сними неколку фотографии од девојка која чисти по улиците. Јавноста со воодушевување ја коментирал нејзината природна убавина. Чистачите на улици често се занемарени бидејќи ги сметаат како пониска класа, додека тие често се соочуваат со презирни погледи и коментари. Меѓу нив претежно има лица кои немаат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НАЈПОЗНАТИТЕ ДАМИ НА СВЕТОТ НЕ СЕ ПЛАШАТ ДА ГО ПОКАЖАТ ЛИЦЕТО БЕЗ ШМИНКА: Која ви е најубава во природно издание?

Им даваат голема поддршка на младите девојки да се прифатат себеси и своето лице такви какви што се! Од нив се очекува секогаш да изгледаат беспрекорно – без брчки, акни, вишок килограми, целулит, седа коса! А, всушност, многумина забораваат дека се обични жени како секоја од нас. Тие се соочуваат …

Повеќе »

(ФОТО) Рај на земјата: Дали е ова најубавиот базен на светот?

Природен базен со длабочина од 30. метри и опкружен со зеленило го посетуваат илјадници луѓе годишно за да ја видат природната убавина од фотографиите… Неверојатно убава вегетација, корални гребени, скриени тунели и активни вулкани ја прават Самоа како сет за авантуристички филм на стероиди. Полинезиската држава лоцирана во западниот дел …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДОЛГО БИЛЕ КРИЕНА – Импресивната „љубовна“ плажа е сон на секој љубител на море и сонце!

Само 116. лица дневно можат да доаѓаат на скриената плажа, а посетите ги организираат агенциите со посебна дозвола. Оние што се обидуваат сами да одат во архипелагот, ризикуваат да платат казна Пливањето и нуркањето на оваа плажа е посебно искуство. Сместено е на вулкански архипелаг, а може да се стигне …

Повеќе »

(ФОТО) Необична пустина: Наместо суша – поле со езера

Пространа песочна област во која од јули до септември има многубројни езера меѓу песочните дини кои туристите ги обожиуваат. Националниот парк Ленсоис Маранхенес е неверојатно чудо од природата. Опфаќа приближно 1500 квадратни километри во државата Маранхао, северо-источен Бразил. View this post on Instagram Sabe aquele lugar que você quer voltar? …

Повеќе »

(ФОТО) УБАВО МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ: Кјара не ја крие (И НЕ ТРЕБА) природната убавина!

Кјара Голја, ќерката на Хелена Роза и адвокатот Арбен Голја, од првиот брак на популарната тв личност која веќе неколку години со семејството живее на Нов Зеланд, е типична млада девојка која може да се гордее со својата природна убавина. Убавата наследничка на Хелена, веќе е доволно зрела млада дама …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се преправил во жена па за малку ќе ја освоил титулата на „Мис на Казахстан“

“Моите пријатели и јас дискутиравме за убавината и после тоа одлучив да се пријавам на натпреварувањето. Секогаш бев шампион за природна убавина” Во изборот за Мис на Казахстан се случил голем пресврт, бидејќи една од финалистките не била онаа која што се претставувала. Имено, Алина Алиева ја шокирала нацијата кога …

Повеќе »