Tag Archives: природна убавина

(ФОТО) Откако беше обвинета за фотошопирање фотографии, актерката откри како изгледа без шминка

Откако беше обвинета дека изгледа непрепознатливо на фотографиите, Салма Хајек на Инстаграм го покажа својот изглед без шминка, а обожавателите го пофалија нејзиниот природен изглед. – Се будам и бројам колку побелени влакна и брчки утрово ја „уништија“ забавата“, напишала 56-годишната актерка со фотографијата која собрала повеќе од 200.000 лајкови. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРИРОДНА УБАВИНА – ЧИСТЕЛА ЃУБРЕ НА УЛИЦА, А ТОЈ И ПРИШОЛ: Никој не очекувал под шлемот да види убавица поради која ќе ви „падне вилицата“

Еден фотограф успеа да сними неколку фотографии од девојка која чисти по улиците. Јавноста со воодушевување ја коментирал нејзината природна убавина. Чистачите на улици често се занемарени бидејќи ги сметаат како пониска класа, додека тие често се соочуваат со презирни погледи и коментари. Меѓу нив претежно има лица кои немаат …

Повеќе »

(ФОТО) Рај на земјата: Дали е ова најубавиот базен на светот?

Природен базен со длабочина од 30. метри и опкружен со зеленило го посетуваат илјадници луѓе годишно за да ја видат природната убавина од фотографиите… Неверојатно убава вегетација, корални гребени, скриени тунели и активни вулкани ја прават Самоа како сет за авантуристички филм на стероиди. Полинезиската држава лоцирана во западниот дел …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДОЛГО БИЛЕ КРИЕНА – Импресивната „љубовна“ плажа е сон на секој љубител на море и сонце!

Само 116. лица дневно можат да доаѓаат на скриената плажа, а посетите ги организираат агенциите со посебна дозвола. Оние што се обидуваат сами да одат во архипелагот, ризикуваат да платат казна Пливањето и нуркањето на оваа плажа е посебно искуство. Сместено е на вулкански архипелаг, а може да се стигне …

Повеќе »

(ФОТО) Необична пустина: Наместо суша – поле со езера

Пространа песочна област во која од јули до септември има многубројни езера меѓу песочните дини кои туристите ги обожиуваат. Националниот парк Ленсоис Маранхенес е неверојатно чудо од природата. Опфаќа приближно 1500 квадратни километри во државата Маранхао, северо-источен Бразил. View this post on Instagram Sabe aquele lugar que você quer voltar? …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се преправил во жена па за малку ќе ја освоил титулата на „Мис на Казахстан“

“Моите пријатели и јас дискутиравме за убавината и после тоа одлучив да се пријавам на натпреварувањето. Секогаш бев шампион за природна убавина” Во изборот за Мис на Казахстан се случил голем пресврт, бидејќи една од финалистките не била онаа која што се претставувала. Имено, Алина Алиева ја шокирала нацијата кога …

Повеќе »